Служба безпеки України (СБУ) затримала у Кіровоградській області російського інформатора, який організував “пункт спостереження” за рухом українських військових колон у власному гаражі.

За інформацією СБУ, зловмисник намагався отримати дані щодо кількості та складу військовослужбовців та техніки ЗСУ, які переміщуються на східний фронт.

Зокрема, його цікавила інформація про рух української важкої зброї, включаючи танки, БМП та артилерійські системи.

Фігурант встановив “спостережний пункт” у своєму гаражі поруч зі залізничною станцією, щоб стежити за рухом ЗСУ. Він також приховано фіксував місцезнаходження українських військ під час “прогулянок” у місцевості.

Щоб приховати свої дії, зловмисник постійно міняв маршрути розвідувальних вилазок та надсилав отриману інформацію російському замовнику з різних місць. Однак це не допомогло йому уникнути розкриття. Співробітники СБУ виявили його та затримали у власному будинку.

За попередніми даними слідства, зловмисник, який проживав на території Росії понад 20 років, приїхав в Україну з метою продати своє майно та повернутися до РФ. Проте в травні 2023 року йому запропонували співпрацю з російською спецслужбою.

Зловмисник піддався впливу іноземного агента та згодився допомагати окупантам. За це йому обіцяли евакуацію до Росії.

Наразі затриманому повідомили про підозру за статтею 114-2 Кримінального кодексу України. Він перебуває під вартою, а йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Раніше СБУ також затримала “законсервованого” агента російської спецслужби, який працював на оборонному заводі у Кіровоградській області. Також вони виявили жителя області, який за дорученням ФСБ РФ планував атаки на авіаційну інфраструктуру в регіоні.