Денис Шмигаль ось уже рік перебуває на посаді очільника Кабміну. однак доволі важко говорити про те, наскільки він самостійний і впевнений політик, адже насправді все вирішує Офіс Президента.

Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко. Він запевнив, що в Україні вперше за багато часу з’явився такий “невиразний прем’єр”.

“Він не стільки прем’єр-міністр, скільки адміністративний координатор Кабінету Міністрів України”, – сказав політолог.

Разом із тим політолог наголошує, що Кабмін – це радше уряд виконавців, аніж самостійна владна структура, який визначає економічну стратегію країни та державну політику.

“Головний політичний штаб в Україні – це Офіс Президента. Там визначають, що і як робити, а уряд Шмигаля виконує”, – заявив політолог.

Він зазначає, що уряд може стати ініціатором конкретний пропозицій, що ми бачили у випадку з карантином та рядом інших проблемних ситуацій. Однак, спершу це рішення має схвалити ОП, а лише тоді Кабмін може взятися за його виконання.

Політолог звернув увагу, що Шмигаль не є ключовою фігурою в уряді і поруч з ним є більш впливові гравці.

“Наприклад, Арсен Аваков і ще кілька міністрів, які мають зв’язок з Офісом Президента і самим керівником держави (Володимиром Зеленським – ред.)”, – зазначив Фесенко.

“Однак те, що Шмигаль такий невиразний і лише виконавець – це забезпечило йому рік роботи на посаді. Йому вдалося уникнути катастрофічних провалів. Традиційна українська ситуація – могло бути набагато гірше”, – підсумував політолог.

На завершення Фесенко додав, що уряду недостає самостійності, ефективності та потужності і багатьох рішеннях. Тому багато з них є заслугою конкретних осіб, а не інституції загалом.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.