Засідання ТСК по справі “вагнеровців” зірвано. В опозиції вже забили тривогу і почали сипати гнівними заявами. Це, нібито, пов’язують з доповіддю ексначальника розвідки у справі «вагнерівців» Василя Бурби, заслухати який не хоче глава ТСК Мар’яна Безугла.

“Сьогодні ТСК, яка розслідує справу “вагнеровців “, продовжила заслуховувати екс-начальника ГУР МОУ Василя Бурбу. Однак, коли Василь Бурба дійшов до найважливішої частини своєї доповіді, Комісія вирішила терміново оголосити перерву до завтра без пояснення причин”, – написав член фракції “Голос” Роман Костенко на своїй сторінці в Фейсбук.

В ОПЗЖ теж почалася істерія з цього приводу.

“Зараз їх завдання – не допустити допиту генерала Бурби, екс-начальника ГУР. Бурба з’явився сьогодні на засідання ТСК, але допитати його Безугла не дала: оголосила безстроковий перерву в роботі Комісії “, – заявили у партії.

Варто зазначити, що сам Бурба активно просуває версію у справі «вагнерівців», яку від самого початку розкручують опозиційні партії. Зокрема ОПЗЖ та партія Порошенка.

Зазначимо, що напередодні тимчасова слідча комісія Верховної Ради, що зокрема вивчає обставини так званої справи “вагнерівців” заслухала офіцерів української розвідки Червінського і Семенюка.

“Заслуховування даних офіцерів було проведено в закритому режимі з веденням протоколу: все, що вони говорили, зафіксовано, буде долучено до матеріалів і зберігатиметься в архівах парламенту, так само як і результати роботи тимчасової слідчої комісії щодо питання “вагнерівців”, а саме матеріали, які є цілком таємними, – йшлося у заяві.

Голова ГУР (Кирило Буданов) підтвердив те, що ці офіцери були на посадах свого часу в Головному управлінні розвідки… За інформацією, яка була підтверджена ГУР, вони були долучені до спеціального заходу і також були уповноважені приймати рішення на оперативно тактичному рівні”.

Глава ТСК Безугла додала, що ці офіцери не володіли всією картиною цього спеціального заходу, а відповідали за її частину. Червінський і Семенюк, за словами Безуглої, підтвердили, що це був український захід, який реалізовувався влітку 2020 року. Вони заявили, що цей захід був скасований.

Обидва ці офіцери наразі вже звільнені.

Відзначимо, що у першій половині вересня очільниця ТСК, “слуга” Мар’яна Безугла вперше вийшла із публічною доповіддю – проміжними результатами ТСК. Вона підтвердила, що історія з “вагнерівцями” дійсно мала місце, однак назвала її не “спецоперацією”, а “спеціальним заходом”. Відмінність пояснила юридично вірним формулюванням.

Офіційна версія ТСК наступна. З 2014 року українська розвідка займалась документуванням бойовиків. З 2018 року почався другий етап – вербування. А вже у 2020 році спецслужби (до ГУР долучилась Служба безпеки) почали готувати той самий “спеціальний захід”.

Він, за словами Безуглої, дійсно полягав у тому, щоб виманити російських найманців з території РФ. Для цього їх нібито наймали на роботу у фейкову ПВК. При цьому, за твердженням Безуглої, основний план не передбачав раптову посадку літака в Україні – затримати “вагнерівців” мали вже в Туреччині.

Водночас, паралельно правоохороронці розробляли й інші варіанті розвитку подій. Один із них все ж допускав “перехоплення” літака. Однак такий план санкціонований не був.