Наразі українські війська наступають на півдні, намагаючись прорвати лінію оборони росіян й попри несприятливі погодні умови, зможуть наступати також взимку. 

Про це в ефірі одного з українських медіа розповів військовий експерт Олег Жданов. 

За його словами, після прориву лінії оборони на півдні, українські бійці зможуть вийти на оперативний простір і маневри на відкритій місцевості. 

«Україна цілком може вести зимову кампанію, особливо, якщо буде мороз і підморозить землю, що дасть можливість рухатися техніці», — наголошує військовий. Проте зараз темпи наступу на цьому напрямку будуть залишатися повільними. 

Він також розповів, що ворог почав стягувати резерви на ще один напрямок, таким чином розтягуючи фронт. Проте в майбутньому Авдіївка може стати плацдармом для наступу на Донецьк. 

Олег Жданов наголосив, що в кінці року Україна ймовірно отримає довгоочікувані винищувачі F-16, що дозволить вести боротьбу у небі. 

«Зброя для F-16 дає можливість битися з російськими винищувачами, не піддаючи ризику наших пілотів. Також ці літаки можна використовувати як штурмові і бомбардувальні. Але починати треба з панування в небі», — пояснив експерт. 

Він також проаналізував кількість випущених на Україну у вересні «шахедів» – їх було більше, ніж у липні та серпні, що говорить про нове джерело постачання цих дронів у Росії. 

«Скорочення ракетних обстрілів говорить про те, що ракети вони поки що накопичують для обстрілів восени», — резюмував Жданов.