США навряд чи послаблять підтримку України у її намаганні захиститись від російської агресії, попри деякі негативні заяви зі сторони кандидатів у президенти від Республіканської партії.

Таку думку висловив прем’єр Польщі Матеуш Моравецький, інформує FT.

Польский премʼєр зазначив, що заяви про те, що нібито “Україна не є життєво важливим національним інтересом для США”, які нещодавно собі дозволив губернатор Флориди Рон Десантіс, є звичайною політичною “грою у покер” напередодні виборів.

Моравецький підкреслив, що поразка України у війні означатиме для Заходу наслідки, які будуть набагато гірші за поразку у Вʼєтнамі.

Прем’єр Польщі заявив, що у лютому провів декілька зустрічей з сенаторами США від обох партій, на цих зустрічах його переконали, що вцілому представники обидвох партій дотримуються одного боку у питаннях України, Росії та Китаю.

“Я з обережним оптимізмом дивлюся на американський політичний двопартійний клас”, – додав він.

Моравецький додав, що спочатку був розчарований висловлюваннями Рона Десантіса, але згодом губернатор Флориди змінив свою думку щодо підтримки України.

“Думаю, все це сказано у контексті політичної боротьби до виборів наступного року. Я розглядаю це як частину цієї гри у покер”, – додав польский премʼєр.

Варто зазначити, що Польща посилить військову допомогу України шляхом нарощування виробництва боєприпасів у кілька разів.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в ефірі польської радіостанції RMF-24.

На різних заводах з виробництва боєприпасів з’являться нові виробничі лінії для збільшення обсягів військової підтримки для України.

Крім того, Моравецький має намір провести переговори з європейськими партнерами про необхідність закуповувати боєприпаси у третіх країн. Прем’єр зазначив, що Україні вони потрібні негайно, а потужностей ЄС недостатньо.

Також глава уряду наголосив, що члени ЄС вже з меншим бажанням планують наступний пакет санкцій проти Росії. Попри це, Моравецький сподівається, що нові обмеження проти агресора ухвалять уже протягом двох найближчих місяців.

Якщо усе задумане вдасться реалізувати, то незабаром польська армія може стати найчисленнішою в Європі.

Про це заявив віцепрем’єр та міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

Він наголосив, що армію збільшують та посилюють не для нападу, а для відлякування агресора, – пише Слово і діло.

«Якщо ми доведемо до кінця наші дії, якщо безперешкодно зможемо їх реалізувати після осінніх виборів, то за короткий час польські сухопутні сили будуть найсильнішими в Європі. Так, послідовно доведемо до цього. Не тому, що хочемо на когось напасти. Ні. Тому, що хочемо ефективно відлякати агресора», – заявив міністр.

Він також наголосив, що Польща повинна зробити висновки з війни в Україні. Наразі польска армія разом із Військами територіальної оборони налічує 160 тисяч солдатів, проте їхню чисельність хочуть збільшити до 300 тисяч. До 2035 року Польща планує витратити на озброєння близько 100 мільярдів доларів..

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак своєю чергою зазначив, що сильна армія необхідна для забезпечення мирного життя, тому поляки мають бути готові воювати за свою країну.

«Якщо ми роззброїмо Польщу, то станемо трофеєм агресивного сусіда. Звісно, ми перебуваємо у НАТО, але треба розуміти, що ніхто не буде боронити Польщу замість поляків», – сказав Блащак.

Він додав, що сильна армія необхідна для мирного життя.