Окупанти виконують наступальні дії в районі Оріхова на Запоріжжі, а також на схід від міста в районі Малинівки та на захід неподалік Степового. Однак росіянам не вдасться здійснити широкомасштабний наступ на Запорізькому напрямку.

Так, загальна кількість окупаційних військ на Запорізькому напрямку є недостатньою для втілення такого плану ворога. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан.

Тож російські загарбники виконують завдання армійської розвідки, а саме здійснюють розвідку боєм. Крім того, окупанти намагаються зайняти сіру зону та обстрілюють наші бази в районі Оріхова та Гуляйполя. У цих населених пунктах розташовані дві потужних бази українських захисників.

Зараз росіяни обстрілюють й Оріхів, і Гуляйполе. На цих базах перебувають наші війська, які готуються висунутися з-під Оріхова через Токмак на Мелітополь та з Гуляйполя через Чернігівку на Бердянськ, – сказав полковник запасу ЗСУ.

На його думку, ці два напрямки є найімовірнішими для потенційного контрнаступу Збройних Сил України. Саме тому російські окупанти обстрілюють ці населені пункти й певними діями намагаються стримати наших бійців. Утім, загальна кількість військ є абсолютно недостатньою для руху з цих точок.

“Попри це є просування росіян в районі сірих зон до перших рядів наших укріплень – першої лінії оборони”, – повідомив військовий експерт.

Народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко заявив, що наразі Запорізький напрямок є ключовим для Збройних Сил України.

В ефірі національного телемарафону Костенко зазначив, що противник також розуміє це і накопичує на цьому напрямку свої війська.

“Якщо ми підемо в наступ і розріжемо війська противника у напрямку Мелітополь-Бердянськ, то фактично Крим стане островом, який постачається лише через Керченський міст, по якому ми зможемо бити”, — пояснив полковник.

Костенко також сумнівається у реалістичності планів інтервентів захопити Донецьку та Луганську області до 1 березня. На його думку, подібні заяви – це скоріше інформаційна операція.

“При тих силах і засобах, які сконцентровані на сході з обох сторін – це малоймовірно. Враховуючи погодні умови, наявність озброєнь. Це більше інформаційна операція, щоб скувати наші сили, змусити нас маневрувати. У них багато місяців не вдається взяти Бахмут та Соледар, захоплення Донецької області зараз мало реалістичне”, — резюмував нардеп.

Росіяни несуть великі втрати у війні.

За даними американської розвідки, за майже 11 місяців війни проти України Росія втратила понад 188 тис. військових злочинців, включно із найманцями ПВК “Вагнер”. Сюди входять як загиблі, так і поранені.

Про це британському таблоїду The Sun підтвердили джерела в обороні.

Зазначається, величезну нову цифру загиблих і поранених у боях повідомили союзникам на саміті “Рамштайн-8”, який проходив на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Високопоставлений генерал США Марк Міллі заявив, що Росія зазнала колосальних втрат, але публічно не оприлюднив точну цифру. Відповідаючи на запитання про втрати росіян, він сказав, що кількість жертв зараз “значно перевищує 100 000”.

“Це значне збільшення порівняно з публічно оціненими 100 000 російських солдатів, які були ліквідовані, поранені або дезертирували після вторгнення в лютому минулого року, про що міністр оборони Великобританії Бен Уоллес окреслив наприкінці минулого року”, – йдеться у повідомленні західного ЗМІ.

Для порівняння, росіяни стверджували, що вони зазнали лише 15 000 втрат під час окупації Афганістану протягом 1980-х років.