На правому березі Херсонщини Збройні Сили України поступово та методично знищують окупанта. Однак, як попереджає військовий оглядач Денис Попович, не варто ставити чіткі дедлайни щодо звільнення території. Тут ніколи не вгадаєш.

Він зазначив, що не варто щиро вірити у конкретні здогадки, коли ЗСУ звільнять Херсонщину. Під час війни всі прогнози можуть моментально змінюватися.

Окрім цього, ЗСУ використовують раціональну тактику, щоб вибити окупантів з правого берега та не втратити багато власних бійців. Вони спонукають загарбників до відходу та поступово тиснуть й руйнують мости. Звільнення може зайняти певний час. Це не буде так швидко, як хотілось би.

Ми взяли їх в оперативний котел, знищили переправи і чекаємо, що вони зроблять “жест доброї волі” та відступатимуть. Думаю, що не можна тут ставити конкретний дедлайн, – зазначив Попович 24 каналу.

Денис Попович вважає, що не можна оголошувати інформацію про військові операції. Це реально впливає на ситуацію на полі бою. Одна у випадку з Херсоном це могла бути інформаційна спецоперація.

Україна оголосила про контрнаступ – окупанти стягнули туди війська. А з логістикою та ймовірним відступом в них тепер можуть бути проблеми.

Мені подобається версія, що це була інформація операція. Вона призвела до того, що вони сконцентрували війська на правому березі, а після цього ми “закрили дверцята”, “закупорили” мости, і тепер ця величезна кількість військ сидить у своєрідному напівоточенні, – зазначив Попович.

До слова, з Херсону виїхали штаби армії, дивізії і, можливо, окремих бригад війська рф. Тепер вони намагатимуться керувати дистанційно. А це дуже деморалізує залишених у окопах солдатів.

Про таке сказав у ефірі Радіо НВ військовий експерт Олег Жданов.

“Як тільки командний пункт переїхав через Дніпро, то, до останнього солдата в окопі, всі вже знали, що командири кудись поїхали. Це деморалізує війська. Це порушує систему управління. Це породжує саботаж, невиконання наказів та ухиляння від їх виконання”, – вважає Олег Жданов.

Водночас він називає це “ще одним плюсом” у намаганні українських військових звільнити ці території, контрнаступом або, навіть, гібридним способом.

Також він зазначив, що якщо російське угруповання, яке зараз перебуває в окупованому Херсоні, здасться в повному складі в полон, воно поповнить обмінний фонд. У майбутньому це дозволить звільнити з російського полону українських захисників.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

“Це кардинально змінить ситуацію на лінії фронту, якщо угруповання здасться в полон. Ніякого шоку для нас не буде. Тут відразу буде Червоний Хрест, представники слідчих органів наших країн-партнерів, які допоможуть провести оперативно-слідчі дії, задокументувати всі злочини. Далі, швидше за все, буде обмін на наших хлопців. По мірі виявлення військовослужбовців, які скоювали злочини, вони будуть віддані суду міжнародного військового трибуналу. Ніякого внутрішнього самосуду не буде”, – запевнив експерт.

За словами Жданова, щодо тих росіян, які не скоювали злочинів, буде прийнято рішення про передачу їх на батьківщину.

“Саме це і є метою ліквідації угруповання на правому березі Дніпра. Це третя частина фронту. Якщо ми третю частину фронту таким чином ліквідуємо, то далі вся оборона російських військ посиплеться. Особливо там, де стоять регулярні частини. Для РФ це буде повний крах”, – вважає Жданов.