Українські захисники успішно контрнаступають на Херсонському напрямку. Це чудово розуміють російські окупанти, а тому не приховують, що до повномасштабного наступу ЗСУ залишилось буквально один-два дні. Про це свідчить телефонна розмова оккупанта, яку вдалося перехопити ГУР.

Так, у перехопленій розмові небагато як військовослужбовець незаконного збройного формування “Л/ДНР” жаліється про те, що ЗСУ продовжують на них “тиснути і тиснути”.

“Буде повна дупа, це тільки початок, Колю. Вчора говорили, що у вас там була розвідка боєм, а через день, через два буде повномасштабний наступ”, – каже жінка до оккупанта.

На що боєвик відповів, що вони про це добре знають. “Ми на два відходимо, а вони на крок наступають. Ми їх бачимо”, – каже окупант.

Крім того, загарбник поскаржився, що кремлівський диктатор Володимир Путін ніяк не намагається виправити ситуацію. “А хто його знає, що він там телиться. Говорять, що там сили зібрані: і з вашого боку сили зібрані в Криму, і там, і там, а толку від цього”, – сказав він.

Поки українські воїни успішно йдуть у бік Херсону, російські пропагандисти влаштували непідробну паніку, заявляючи про штурм та непереривні артилерійські обстріли.

Фактично ідентичні повідомлення з’явилися в Телеграм-каналах руснявих пропагандистів.

“Напрямок Дудчани-Милове. Атака ЗСУ. Запеклі бої. Приблизно два батальйони перейшли в наступ на оборону”, – пишуть російські окупанти.

Всі в один голос заявляють, що на Херсонському напрямку точаться “найважчі бої”.

Інформацію пропагандистів підтверджує український артилерист, який перебуває на цьому напрямку.

“Справжній штурм! Тиснемо мразоту до Дніпра. … Ще ніколи не чув стільки пострілів за одиницю часу. Ще ніколи не бачив стільки бойової техніки, включно з авіа. Стволи розпечені, до Берислава 4 населених пункти”, – пише артилерист у Twitter.

Висновки:

  1. Зараз саме постачання озброєння ППО є головним пріоритетом, що можливо виключно за рахунок постачання від наших союзників по НАТО. Значні поставки ЗРК для України можуть здійснити зі своїх запасів ЗС США, які мають значну кількість ЗРС «Патріот» та «Авенджер».
  2. Для боротьби у повітрі та застосування сучасних ракет «повітря-повітря» Україні потрібні літаки типу F-16. Для боротьби з дронами союзники могли б надати легкі гвинтові бойові літаки типу Ембраєр «СуперТукано», які можуть бути оптимізовані для перехоплення цілей типу«Шахед-136» та застосовуватись для ударів по наземних цілях. Такі літаки постачались до Афганістану.
  3. Битва за контроль над повітрям є ключовою передумовою для стратегічної наступальної операції ЗС РФ, яку, за усіма ознаками, готує російське командування щоб зупинити українській наступ та перехопити стратегічну ініціативу у війні.
  4. Випадки ураження наших сил ППО та ПС росіянами потребують висновків. Ми можемо посилювати ППО засобами маскування, імітаційними макетами озброєння, транспортом, інженерним забезпеченням місць базування, щоб посилити прихованість дій, маневреність, живучість.
  5. Росія фактично проводить загальну мобілізацію населення та економіки, залучає союзників з метою знищити Україну за будь-яку ціну. Війна буде тривалою, тож нам потрібно довгострокове оборонне планування, нам потрібна стратегія, яка б дозволяла визначати пріоритети та діяти на випередження.
  6. Найважче, що нам потрібно сприйняти, що ППО не зможе прикрити усі цивільні об’єкти від дій російських терористів. З цими постійними ударами доведеться навчитись жити, так само як це робили мешканці Лондона та багатьох місць Британії, які потерпали від гітлерівських бомбардувань під час Другої світової. Ми вистоїмо та переможемо так, як це зробили демократичні держави у той страшний час.