Кількість виведених з ладу російських бійців в Україні від 70 до 100 тисяч. Попри заяви рф, що у війні в Україні нібито бере участь «тільки частина військ РФ, якої достатньо для виконання задач», плани стосовно мобілізації на другий план не відходять. В Росії на війну з Україною намагаються набрати ув’язнених та представників віддалених регіонів.

Як бачимо, головним обмежуючим фактором російської армії є недостатня кількість та низька якість особового складу. Та чи допоможе російському диктатору Володимиру Путіну мобілізація злочинців у в’язницях? Як зауважив фахівець у галузі проблем міжнародної безпеки Юрій Федоров, приватних військових компаній, як називають групу Вагнера, у Росії немає.

«Є міжнародне визначення приватних військових компаній, яке передбачає, що ті не можуть брати участь у бойових діях. Те, що є в Росії, якщо користуватися юридичною мовою, — це організовані збройні злочинні угруповання. Тому що немає жодного закону, який регулює їхню діяльність», — пояснив експерт в інтерв’ю НВ.

Такі «квазі-ЧВК» намагаються набирати людей, які мають бойовий досвід і вміють воювати, у тому числі й у в’язницях.

“У в’язницях можуть перебувати люди, які відповідають цим критеріям, наприклад, засуджені військові, співробітники правоохоронних органів”, – зазначив він.

ПВК Вагнер чи Ліга — це елітні частини, найбільш боєздатні, готові та мотивовані до війни великими зарплатами.

Крім них, у Росії є ще добровольчі з’єднання, куди “вербують всіх, хто хоче”. Законодавчо дозволено підписувати контракти з армією Росії навіть випускникам шкіл. Зняте обмеження за віком і укладати контракт зі збройними силами можуть люди віком до 60-65 років. Та чи багато навоюють люди, мотивовані лише високою для російської провінції зарплатою 200-300 тисяч рублів?

У свою чергу, молоді новобранці по дурості можуть піти в армію воювати в Україні, але підготовка їх, як і старшого покоління, вкрай низька і, відповідно, більшу частину з них вб’ють у першому ж бою, — впевнений експерт. Зараз в РФ активно розгортається кампанія під гаслом “від кожного суб’єкта федерації по батальйону”, але місцеві туди не рвуться. В Росії на війну з Україною намагаються набрати найманців з числа громадян країн Центральної Азії, ув’язнених та представників віддалених регіонів. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Кремль зобов’язав кожен з 85 російських регіонів, включно з окупованим Кримом і Севастополем, сформувати та фінансово простимулювати по одному новому батальйону “добровольців” для участі у війні проти України.

“Щоправда, не всі регіони готові створювати такі батальйони за рахунок місцевого населення. Зокрема, влада Москви формує так званий “мерівський полк”, в який здебільшого набираються люди з інших регіонів та навіть громадян країн Центральної Азії (Таджикистан, Киргизстан, Узбекистан). Для їхнього заохочення пропонується висока зарплатня та можливість отримати громадянство РФ”, – зазначає українська розвідка.

Згідно з повідомленням, щоб уникнути небажаного оголошення мобілізації, набір військовослужбовців здійснюється через приватні військові компанії, Росгвардію та “ЛДНР”.

“Фіксуються випадки примусу до підписання “контрактів” щодо місцевого населення на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запоріжської областей. Отримано повний карт-бланш від влади РФ на відбір бойовиків у колоніях”, – зазначає розвідка.

Також в повідомленні сказано, що розпочато роботу з колишніми випускниками Челябінського танкового училища в запасі у віці до 50 років – їх закликають йти добровольцями до танкового батальйону, який орієнтовно формується в Пермі.

“Там організовується збірний пункт та прибувають танки Т-72, які терміново знімають з довготривалого зберігання”, – зазначають в ГУР.