Працівники ДБР викрили посадовців Держгеокадастру, які протиправно роздавали землю на Хмельниччині. 

 
Про це повідомили на сайті Державного бюро розслідувань. 
 
Посадовці Головного управління в Хмельницькій області незаконно роздали приватним особам 40 га землі Миролюбненської територіальної громади Старокостянтинівського району. Ринкова вартість незаконно розданих ділянок складає понад 3 млн грн. 

При цьому, згідно із законодавством, цією землею може розпоряджатися тільки територіальна громада. Ігноруючи норму закону чиновники Держгеокадастру вносили неправдиві відомості та вели протиправну реєстрацію землі в системі електронного документообігу. 

За версією слідства, земельні ділянки роздавалися на підставі підроблених заяв або на підставних осіб. У майбутньому ділянки могли бути перепродані, а кошти поділені між учасниками схеми. Наразі вилучені документи вивчаються та встановлюються всі учасники правопорушення. 

Працівники ДБР провели ряд обшуків у адміністративній будівлі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Було виявлено та вилучено ряд документів, що можуть свідчити про протиправну діяльність, а також електронні носії інформації. 

Планується клопотання щодо накладення арешту та ініціювання повернення земель до власності територіальної громади. 

Попередня кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. 

Процесуальне керівництво здійснює Хмельницька обласна прокуратура.