Росія може у будь-який момент поновити військові дії використовуючи територію Білорусі. Збройні сили України передбачають таку загрозу і докладають усіх зусиль, щоб попередити її та не допустити нового прориву на Київ.

Загрозу нового вторгнення зі сторони білоруського кордону прокоментував речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, Білорусь і надалі продовжує підтримувати РФ у розв’язаній проти України війні, і цей напрямок залишається загрозливим.

Демченко додав, що у будь-який момент РФ може поновити свої дії, обираючи напрямок Білорусі.

«Тому ми маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій. Тож, власне, кордон укріплюється з інженерного погляду. Також окремі загрозливі напрямки мінуються підрозділами ЗСУ тощо», – додав він.

На думку військового оглядача Дениса Поповича, якщо білоруси таки зважаться на напад на Україну, то знову на Київ вони навряд чи підуть. Натомість, оберуть волинський чи рівненський напрямок.

«Вони можуть просуватись на Луцьк, Львів, Рівне з метою переривання логістики і можливих постачань боєприпасів від наших партнерів. На Київ вони навряд чи будуть наступати, оскільки їхня армія малочисельна», – вважає експерт.

Зазначимо, що українські прикордонники продовжують інженерне облаштування північних рубежів на кордоні з Білоруссю. Це відбувається постійно. У ДПСУ показали, як зараз виглядає рубіж з РБ.

«Кордону з Білоруссю приділяється велика увага. Його укріплення відбувається постійно. Наші бійці, інженерні групи прикордонного відомства облаштовують укриття для особового складу та техніки, споруди для спостереження і ведення вогню, загородження та протитранспортні перешкоди на всіх ймовірних загрозливих напрямах по всій лінії кордону з Білоруссю», — кажуть охоронці кордону.

Також розбудовується система цілодобового відеоспостереження для контролю обстановки на землі та у повітрі.

Втім, виявляється, росія знайшла спосіб швидкого перекидання на великі відстані техніки та особового складу. Тож ворог може з’явитися біля українського кордону за лічені дні. Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов.

«Ударне угруповання може бути сформоване протягом 3-4 днів. Звісно, що це не залишиться непомітним для нашої розвідки, звісно, ми отримаємо західні розвіддані. Тому концентрацію військ на цьому напрямку буде неможливо приховати», – запевнив Жирохов.

Він додав, що й українська армія не припиняє посилювати оборону кордону з Білоруссю. Там виставлено 500 тисяч протипіхотних та протитанкових мін, яких буде достатньо, щоб затримати можливі удари з Білорусі, зауважує експерт.

Білорусь припинила дію угоди з Україною про організацію спільного контролю в пунктах пропуску на державному кордоні. Це передбачено законом від 13 грудня 2023 року №319-З, який офіційно опубліковано на Національному правовому інтернет-порталі.

Документ припиняє дію угоди, яку було підписано між урядами двох країн у грудні 1995 року. Білоруська сторона цинічно заявила, що законопроєкт був підготовлений у зв’язку з нібито істотним порушенням українською стороною умов угоди.

Тим часом самозваний президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив поспівчувати Володимиру Зеленському. Він заявив, що США «повелися підло» щодо українського президента, оскільки нібито, незважаючи на домовленості, не надають необхідної підтримки у війні.

Лукашенко також сказав, що нібито існує конфлікт між Володимиром Зеленським та військовими:

«Найпрофесійніші військові найбільше переконані, що війну потрібно припиняти».

Керівник Білорусі закликав до мирних переговорів: «Ця мерзенна ситуація нікому не потрібна».

«Доля Лукашенка сильно залежить від того, як розвиватиметься війна. Якщо Росія програє, Лукашенко ризикує стати розмінною картою. І в Кремлі навряд чи будуть проти: замість Лукашенка на чолі Білорусі може стати інший проросійський керівник, який при цьому матиме легітимність. А Лукашенку легітимності взяти нізвідки, на ньому стоїть пляма 2020 року», — розповів директор українського Інституту світової політики Євген Магда