ЗСУ у Херсонській області переходять від оборонних дій до контрнаступальних. Українські військові здійснили декілька стратегічних кроків, які стали результатом підготовчої роботи.

ЗСУ зробили перші кроки на шляху до звільнення Херсонщини. Про це в ефірі каналу “Еспресо” заявив радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань. Він переконаний, що ЗСУ звільнять Херсонщину до вересня, оскільки на фронті настав переломний момент на користь ЗСУ. За його словами, українські військові переходять від оборони до контрнаступу.

“Можна сказати, що під час бойових дій стався перелом. Ми бачимо лідируючу позицію Збройних Сил України у своїх останніх бойових діях. Ми відкрито переходимо від оборонних дій до контрнаступальних,”– сказав Хлань.

Він назвав удари ЗСУ по Антонівському та Дар’ївському мостах, знищення ворожих боєприпасів, командних пунктів, техніки в тилу ворога і по лінії зіткнення результати підготовчої роботи.

“Тепер вже питання в потужніших і точніших артилерійських ударах по лінії фронту та в зачищення росіян на зайнятих ними позиціях”, – сказав радник голови Херсонської ОВА.

Хлань вважає, що росіяни теж відчули, що перелом настав, внаслідок чого поспіхом намагаються організувати так званий “референдум”. Представник “адміністрації” окупантів Володимир Рогов заявляв про наказ створити “виборчі комісії”.

У своєму фейсбуці Хлань написав, що вже зроблено перші кроки на шляху до звільнення Херсонщини. Він повідомив, що логістика ворога ускладнена й щодня ЗСУ знищують склади загарбників. Зазначимо, що вже зараз українські захисники на цьому напрямку знищують ворожі склади, зброю та командні пункти, щоб зменшити втрати ЗСУ під час контрнаступу. Про це сказав військовий експерт Олег Жданов 24 липня.

“Ніхто не говорив, що ЗСУ “в лоб” наступатимуть на Херсон. Ми намагаємось найменшими втратами придавити угрупування російських військ до Дніпра та змусити їх здатись. Але це лише моє припущення, бо ми не знаємо про точні плани Генштабу. Ми тиснемо на Херсон з кількох боків. Головне завдання не у тому, що ми штурмуємо укріпрайони в лоб, а ми намагаємось обходити ті райони, де вони будують оборонні укріплення. Також ми знекровлюємо це угрупування за рахунок знищення складів, техніки, озброєння та особового складу, пунктів управління, пунктів зв’язку і так далі. Зараз на Херсонському напрямку ми працюємо навіть по опорних пунктах, як штурмовою авіацією, так і артилерією. Йде відсікання угрупування військ в районі Херсону від логістичних шляхів”, – сказав Жданов.

Польський генерал Леон Коморницький заявив, що воєнна ситуація на півдні України змінилася. Тепер українська армія має шанс почати контрнаступальну операцію, звільнити Херсон і остаточно взяти під контроль цей плацдарм. Про це інформує PolskieRadio24.

“Українці можуть завдати удару в бік перетину коридору, який з’єднує Крим із материковою частиною Росії. Це було б геніальним рішенням, яке б відрізало потенціал російської армії, накопичений на південному фронті”, – зазначив він.

Генерал вважає, що подальші успіхи ЗСУ залежать від постачання американської зброї. Саме Вашингтон, за словами Коморницького, має усі важелі в руках, аби росіяни забралися з півдня України.

“Допомога США може переважити шальки терезів у діях України на користь офензиви. Можливо, це ще не повномасштабний контрнаступ, але ці дії (постачання зброї зі США. – Ред.) можуть перетворитися на такий сценарій”, – додав генерал.