Лідери країн Великої двадцятки (G20) під час саміту на острові Балі в Індонезії ухвалили декларацію, у якій “найрішучішим чином” засуджується військова агресія Росії проти України.

У документі, ухваленому в останній день саміту в середу, 16 листопада, наголошується, що “більшість членів (G20. – Ред.) рішуче засудили війну в Україні та підкреслили, що вона спричиняє величезні людські страждання та поглиблює існуючі вразливості у світовій економіці”, цитує Reuters.

За даними агенції, декларацію схвалили представники усіх країн G20, включаючи Росію. За інформацією представника німецької делегації, до проєкту декларації, який було оприлюднено напередодні, 15 листопада, не було внесено жодних змін. У документі, втім, зазначається, що існують “інші погляди і різні оцінки ситуації та санкцій”. 

Міжнародне право повинно дотримуватися, а погроза застосування ядерної зброї є неприпустимою, наголосили лідери G20 в декларації. Вони також привітали Чорноморську зернову ініціативу, яка дозволяє експорт українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.

Додамо, що Росію на саміті представляв міністр закордонних справ Сергій Лавров, який покинув острів Балі, де проходив саміт, ще до його завершення напередодні, 15 листопада, за кілька годин до ухвалення підсумкової декларації.

У зв’язку з падінням ракети на Польщу в рамках саміту відбулася зустріч країн Великої сімки, Іспанії, Нідерландів та ЄС для обговорення надзвичайної ситуації.

У кулуарах саміту міністр фінансів США Джанет Йеллен провела двогодинну зустріч із керуючим китайського центрального банку І Ган, її першу особисту розмову з високопоставленим китайським економічним чиновником.

Генеральний директор СОТ Нгозі Оконджо-Івеала заявив у кулуарах саміту, що кілька великих економік зіткнулися з реальним ризиком сповзання в рецесію через війну в Україні, зростання цін на продовольство та паливо та зростання інфляції.

Байден провів двосторонню зустріч з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, їхні перші особисті переговори з того часу, як Сунак обійняв цю посаду.