Глава НАТО Єнс Столтенберг описав дві опції завершення конфлікту в Україні, обидві залежать від підтримки заходу. Перший сценарій передбачає, що союзники нададуть достатню воєнну підтримку Україні для звільнення її територій. У другому випадку такої підтримки не буде, і тоді Росія матиме змогу захопити додаткові території. Проте НАТО все же сподівається всадити Україну і РФ за стіл перемовин.

Журналіст і політичний аналітик Віталій Портников роз’яснив на своєму YouTube-каналі, чому Путіну байдуже до мирних переговорів і що може змусити його завершити війну проти України.

У другому варіанті, якщо Росія отримає можливість захопити ще якусь частину території України, на думку генсека НАТО Єнса Столтенберга, Захід опиниться в ще складнішій ситуації, ніж тепер. Але звільнення України завдяки воєнній допомозі від країн-членів НАТО є запорукою того, що Володимир Путін усвідомить, що не зможе перемогти війну, і згодиться на переговори, де Україна матиме сильну позицію. Єнс Столтенберг впевнений, що цього можна досягти.

«Звичайно, можна погодитися з тим, що Захід має надавати Україні подальшу допомогу для того, щоб Україна мала можливість стримати наступ російських військ, а в майбутньому могла звільнити свої території. Але виникає запитання, а чому генсек НАТО вирішив, що якщо Путін втратить якісь території в Україні, він погодиться на перемовини про закінчення війни. Така ілюзія щодо готовності Кремля до перемовин у разі територіальних втрат вже існувала 2022 року. Але жодних перемовин після втрати Херсонщини й Харківщини у Москві не захотіли», — зауважив журналіст.

Віталій Портников вказав, що ідея про те, що Путін погодиться на переговори після просування української армії на російські позиції, протрималася протягом 2023 року. Проте, нині багато хто пояснює відсутність переговорів неуспіхом українського контрнаступу, але це не відображає реальності.

Якщо в 2024 році українській армії вдасться здійснити територіальні досягнення, це не переконуватиме Путіна згодитися на переговори. Навпаки, такі переговори не відображаються не лише у політичному календарі, але й у менталітеті Володимира Путіна.

«Потрібне реальне запрошення до НАТО. Реальна гарантія того, що якщо Росія продовжить свій наступ на територію України, їй загрожуватиме ядерний конфлікт. А не заяви генерального секретаря НАТО чи президента США, тому що ці заяви Володимиру Путіну не дуже цікаві. До того часу, поки західна політична еліта буде жити у парадигмах минулого, а самі українці – в ілюзіях про те, як має завершитися війна, у Путіна є широка дорога для продовження бойових дій на невизначений час», — резюмував Віталій Портников.