За повідомленнями Міністерства оборони України, на Півдні ЗСУ прорвали подекуди першу лінію оборони ворога.

Про це для одного українського ЗМІ в щоденному зведенні з фронту розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. Також він проаналізував перспективи просування ЗСУ до середини осені.

Світан припустив, що до сезону осінніх дощів українські оборонці уже пройдуть до Азовського узбережжя.

На даний момент Збройні сили України місцями пройшли мінні поля окупантів, тож далі прогризати оборону буде дещо простіше. Наступним етапом стане руйнування інженерних споруд, котрі росіяни облаштовували протягом довгого часу. Зараз готується плацдарм для проходу основних сил, вважає військовий аналітик.

Секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що ядерну зброю, котру Україна свого часу віддала, буде важко виготовляти заново. Проте існує реальний варіант отримати, за принципом НАТО, ядерне озброєння від іншої ядерної країни.

Світан впевнений, що саме НАТО може стати для України надійним захистом, зважаючи на програми ядерного обміну.

Зауважимо, що в НАТО лише 3 країни мають свою ядерну зброю: це США, Франція та Велика Британія. Натомість ще 5 країн отримали ядерну зброю через програму обміну з США.

Нам потрібно до цього прагнути. Під час вступу до НАТО нам одразу варто подавати заявку на вступ до цієї програми і отримати ядерну зброю собі на майданчики. Відновити свій ядерний статус і тоді можна буде говорити про гарантії безпеки,

– наголосив військовий експерт.

Адже, поки Україна не матиме ядерної зброї і її носіїв, про цілковиту безпеку говорити не можна.

Також Світан відзначив, що майже кожного дня російські до окупантів на українському півострові Крим прилітає «бавовна». Україна взяла Крим під активний вогневий контроль, і так буде аж до самого звільнення.

Вогневий контроль над Кримом є, як тільки ми почали працювати по Кримському мосту. Але вогневого контролю недостатньо тими силами засобами, які ми маємо,

– зауважив Світан.

Якби в Україниа було б на озброєнні тисячі далекобійних ракет, можна було б говорити про повний контроль над півостровом, а так наразі відбуваються точкові удари. Але й вони завдають багато проблем окупантам, проте не перекривають повністю рух Кримом.

Наразі в України, імовірно, є десятки ракет Storm Shadow, а в Криму розташовано близько 150 військових об’єктів окупанта.

Тим часом окупанти підтягують резерви на Запорізький напрямок для поповнення втрат, а також маневрують наявними силами на Херсонщині, аби робити видимість присутності. Про це повідомила речниця Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону.

“Вони зайняли дуже глибоку і міцну оборону, але активні дії наших підрозділів все ж таки змушують їх підтягувати туди (на Запорізький напрямок – ред.) певні резерви. Зараз їм там гарячіше за все”, – розповіла Гуменюк.

За її словами, на Херсонщині Сили оборони продовжують зачищати від загарбників смугу уздовж лівого берега Дніпра. У свою чергу ворог не припиняє обстріли правобережжя.

“Вони відчувають снарядний голод, але намагаються викручуватись з тієї ситуації, перетягувати і маневрувати силами та резервами. Нових ударних формувань ми не спостерігаємо, але маневри ворог своїми силами здійснює”, – повідомила Гуменюк.

ОК «Південь» прокоментувало на своїй сторінці у Фейсбук ситуацію на фронті.

Там зазначили, що в зоні відповідальності Сил оборони півдня України оперативна обстановка залишається стабільно напруженою.

Ознак формування противником наступальних угруповань не виявлено. Продовжуються маневри силами та засобами.

«Корабельне угруповання чорноморського недофлоту розгорнуто в кількості 14 одиниць – 13 в Чорному та 1 в Азовському морях. На бойовому чергуванні залишається підводний ракетоносій, споряджений 4 «Калібрами» – йдеться в повідомленні.

Протягом доби противник завдав 4 авіаційних удари на Бериславському та Херсонському напрямку. Застосував 7 керованих авіабомб. Пошкоджено п’ять будинків, поранено одну цивільну особу.