На російських топ-військових чекають нові звільнення через провал досягнення поставлених цілей в Україні.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії. Кадрові чистки через провали на фронті вже стартували.

За повідомленнями російських спільнот та ЗМІ, міністерство оборони Росії звільнило генерал-полковника Рустама Мурадова з посади командувача Східного угрупування військ в Україні. Саме він командував м’ясними штурмами Вугледара і нарвався на критику, як колег, так і воєнкорів. 

“На цей момент він є найвищим російським військовим, якого звільнили у 2023 році, але, швидше за все, їх буде більше, оскільки Росія продовжує зазнавати невдач у досягненні своїх цілей на Донбасі”, – зазначили у британській розвідці.

Нагадаємо, раніше у ISW писали, що припущення про зміни російського військового командування, ймовірно, вказують на те, що росія незабаром може змінити своє вище військове командування через невдалий зимовий наступ. Військові блогери росії відкликало командування.

Повідомлялося, що 1 квітня російські мілблогери заявили, що 30 березня Міноборони росії відкликало командувача Повітряно-десантними військами рф генерал-полковника Михайла Теплінського з відпустки після того, як 13 січня Міноборони росії замінило його генерал-лейтенантом Олегом Макаревичем.
Міноборони росії ніколи не підтверджувало звільнення Теплінського, і цілком імовірно, що Міноборони відправило його у відпустку, щоб відкликати його для командування ВДВ, коли вважатиме за потрібне.
Військові блогери росії стверджували, що Теплінський негайно вилетів до штабу російського об’єднаного угруповання в Ростові-на-Дону Краснодарського краю, щоб прийняти командування ВДВ, і що він уже планує майбутні операції. Один мілблогер стверджував, що начальник Генштабу Сухопутних військ і колишній командувач Центральним військовим округом генерал-полковник Олександр Лапін летів разом з Теплінським до штабу об’єднаного угруповання.

Міністерство оборони росії замінило Лапіна на генерал-лейтенанта Андрія Мордвічева на посаді командувача CMD 17 лютого після інтенсивної публічної критики Лапіна за його управління лінією Сватове-Кремінна восени 2022 року. Але чи відновить Лапін роль командувача силами в Україні.
З 27 березня російські джерела припускали, що Міноборони росії також нещодавно звільнило командувача Східним військовим округом генерал-полковника Рустама Мурадова у відповідь на інтенсивну критику його командування через значні втрати в наступальних операціях під Вугледаром на початку 2023 року.

Крім того, російський окупант розповів, що у “другій армії світу” все зовсім не так добре, як кажуть у росЗМІ. Він поскаржився на відсутність командування – загарбники залишаються на самоті, їх ніхто не контролює.

Про це стало відомо з телефонної розмови військової країни-агресора, перехопленої Головним управлінням розвідки Міноборони України .”У нас немає командира”, – сказав окупант, відповідаючи на запитання товариша.

“Ми всіх посилаємо, хто до нас приходить з командирів, з мобіків Ти хто такий? Хочу ходжу, хочу з автоматом, хочу без”, – сказав російський військовослужбовець.

Загарбників не забезпечують найнеобхіднішим, перебої виникають навіть із постачанням зброї та боєприпасів. Наприклад, форму їм віддають товариші по службі, які залишають позиції.

Самі війська РФ, за словами окупанта, стоять на одному місці. Якщо фронт і рухається, це відбувається в основному зусиллями найманців ПВК “Вагнер”, яких кидають на забій як гарматне м’ясо, щоб показати хоч якісь успіхи Росії.