Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда пригрозив Росії жорсткою відповіддю на посилення агресії проти України. Токіо координуватиме свої дії зі США та іншими союзниками.

Таку заяву Кусіда зробив під час онлайн-зустрічі з американським президентом Джо Байденом. Політики, зокрема, обговорили стримування російської агресії стосовно України.

Як зауважили у Білому домі, прем’єр-міністр Японії обіцяв тісно співпрацювати із союзниками щодо захисту України. Сторони тісно координуватимуть впровадження рішучих заходів у відповідь на будь-який напад Москви.

Лідери пообіцяли, що кожна сторона буде у тісному контакті. Ми регулярно інформуємо Японію про події та проблеми в Україні, – зазначили у Байдена.

Також американський та японський політики обговорили: 

нещодавні запуски балістичних ракет КНДР, що є порушенням резолюцій Радбезу ООН;
партнерство у глобальних зусиллях щодо боротьби з пандемією COVID-19;
рішучість дати відсіч спробам Китаю змінити статус-кво у Східнокитайському та Південнокитайському морях;
важливість миру та стабільності в Тайванській протоці.

Москві не сподобались заяви Кусіди. Свою позицію вони оприлюднили на фейсбук-сторінці російського посольства в Японії. Дипломати держави-агресорки бідкаються, що Токіо “в українському контексті намагалося загрожувати Росії”, та ще й – спільно зі США та іншими союзниками. Відповідні заяви у російському посольстві назвали неприйнятними та безглуздими.

Щиро радили б японським колегам глибше вчитатися у суть російських ініціатив щодо взаємних гарантій безпеки зі США та НАТО,– цинічно закликали дипломати.

Водночас вони зухвало порекомендували японській стороні оцінити “агресивну діяльність НАТО щодо розширення на Схід впритул до кордонів Росії й військового освоєння території сусідньої України”.