На сьогоднішній день економіка України вже зійшла на “тонкий лід” через пандемію і кризу, і уряд намагається робити кроки до того, щоб вивести її з цього стану. Але на думку нового голови Виконавчого комітету реформ України Михайла Саакашвілі Кабмін цього не подужає.

Михайло Саакашвілі висловив свою позицію щодо нинішнього стану української економіки і припустив, що кроки, які вживає уряд України, не зможе її врятувати. У той же час голова Виконавчого комітету реформ запропонував шляхи до відновлення і назвав тих, хто дійсно витягне Україну з кризової ситуації.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” Михайло Саакашвілі сказав, що Україна і її економіка зайшли в нинішній стан через карантин і світову епідемію коронавірусної інфекції, які з подвійною силою вдарили по нашій економіці, оскільки і на початку поточного року економіка перебувала на вельми плачевному рівні. І зараз вона буде переживати ще більш стрімке падіння, а держбюджет буде спустошуватись.

За його словами саме підприємці зможуть витягнути економіку з кризи, але влада буде їх “кошмарити”.

“В результаті буде великий тиск на податкову – давайте наїжджати і забирати гроші у малого і середнього бізнесу, вони будуть як голодні вовки на них наїжджати … Якщо закон не поміняти, він дає великі права податковій кошмарити бізнес”, – заявив Михайло Саакашвілі і додав, що такі методи не спрацюють на користь української економіки.

“Українську економіку врятують бізнесмени, врятують підприємці з ФОПами, на яких зараз масово наїжджають, врятують маленькі цехи, врятують маленькі сервісні об’єкти, врятують в тому числі і великі підприємства, які зараз є”, – сказав політик і додав, що для того, щоб вони допомогли країні, необхідно надати їм свободу, а не працювати проти бізнесу, як це було в усі часи незалежної України.

“Максимально дати їм свободу, дати простір. Другої функції я не бачу. 30 років держава працює проти приватних ініціатив, 30 років на них наїжджають … Вся система як працювала 30 років, так і працює. Але вона вже тоне, вже на межі . Тому я вважаю, що єдиний вихід – це свобода підприємцям, і в цьому я буду йти напролом “, – підсумував Саакашвілі.

Також Саакашвілі зазначив, що запропонує механізм по поверненню вкрадених коштів та конфіскації. Вони працюють над тим, щоб залишити бандитів без грошей. Повернули – скоротили терміни, або амністували – будуть свої нюанси, говорить Саакашвілі. Мені кажуть – не має закону, я кажу – буде закон, а далі тільки контроль, в Грузії за перший рік близько 1.5 млрд доларів було повернуто.

Окрім того, Саакашвілі зазначив:

Ось приклад дуже простого рішення з дуже великою користю для всіх підприємців!

Президент Зеленський підписав закон, яким скасовується здирницька норма про обов’язковий платіж ЄСВ для ФОПів в ті місяці, коли вони не отримують прибутків.

Коли цю дурницю прийняли кілька років тому, одночасно закрилися понад 400 тисяч ФОПів, а значна кількість підприємців ще довго з’ясовувала стосунки з податківцями у судах через драконівські штрафи.

На жаль, в Україні є ще багато законів та регуляцій, які треба змінити чи скасовувати взагалі, але такий крок президента Зеленського — це гарна та обнадійлива новина. – резюмував він в своєму телеграм каналі.