Покарати українців, підняти рейтинг Путіна в Росії і спровокувати нас – основні завдання відкритої агресії Кремля в Азовському морі. При цьому попутно вирішили захопити українських моряків.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Проблема не в тому, чи було формальне порушення українськими суднами 12-мильної зони. Рух кораблів проходить близько від цієї зони. Це могло статися і випадково. Можна було все зробити без застосування вогню. Але Росія показала силу. Не виключено, провокувала українських військових на вогонь у відповідь. Щоб змусити нас грати за російськими правилами. Тоді невідомо, як розвинулася б ситуація. Інцидент із взаємним застосуванням вогню міг би бути використаний Росією для точкової, але демонстративної військової операції,– вважає Володимир Фесенко.

Експерт зауважує: захоплення порушників з обох сторін були і раніше – рибалок і торгових суден. Але Україна не порушувала міжнародне право. Іміджеві втрати для Росії більші.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Коли почалося проходження наших військових суден, мабуть, у Кремля з'явився план показової силової акції. Демонстрація сили і пропаганда для росіян і на Заході. Не захоплення моряків, щоб потім торгуватися їх звільненням. Ця мета виникла попутно. Це відволікання уваги від українських політв'язнів в Росії і кримських татар, щодо яких ідуть судові процеси на анексованому півострові, – переконаний Володимир Фесенко.

Варто нагадпти, що на спецзасіданні Радбезу ООН більшість членів органу не підтримали проведення засідання щодо конфлікту в Азовському морі за тим порядком денним, який пропонувала Росія – розглянути інцидент в Азовському морі та Керченській протоці як провокації з боку України. У Конгресі США також засудили протиправні дії Росії в Азовському морі.