Ющенко хоч і давно відійшов від влади, але під час повномаштабного вторгнення вирішив брати складну ситуацію з озброєнням у власні руки.

Так, поки Володимир Зеленський на дипломатичному полі домовляється з іншими лідера стосовно постачання необхідної зброї, Ющенко не сидить склавши руки. Колишній президент йде менш традиційним шляхом і намагається створити разом із науковцями нову зброю та техніку в оборонній сфері.

Стало відомо , що нещодавно за його лідерства ухвалили Концепція інноваційної трансформації Університету до 2030 року, з яким співпрацює Ющенко і де власне будуть реалізуватися розробки.

Чи не намагається Ющенко так перепросити в українців за те, що знищив останні бомбардувальники ТУ, які б зараз дуже знадобились нашій країні?

Нагадаємо, що свого часу, коли Україна утилізовувала або віддавала росіянам стратегічні ракетоносці, тодішній президент Леонід Кучма вже ж вирішив залишити на озброєнні 10 бомбардувальників Ту-22М3 та ракети до них. Проте невдовзі ці літаки також знищили після приходу до влади третього президента України Віктора Ющенка, нагадав в інтерв’ю Наталії Мосійчук начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

На думку глави ГУР, головне, чого не вистачало Україні з 1991 року, – це загальнонаціональної стратегії, у тому числі у сфері безпеки.

Буданов нагадав, що частина бомбардувальників і ракет, якими Росія б’є по Україні зараз – ті, які Україна сама їй віддала у якості оплати за газ.

«Я вже не згадую ядерну зброю, якою нас зараз і лякають. Цікавий факт: в Україні було близько 70 штук Ту-22 усіх модифікацій, з них половина були в новітній на той час модифікації М3, – якраз тій, яка часто по нас б’є ракетами Х-22. Ми в результаті свої порізали, Ту-95 і Ту-160 повіддавали РФ, ракети Х-55 теж повіддавали. Х-22, до речі, здається, теж віддали», – сказав глава розвідки.