Лише декілька місяців тому було б важко уявити, щоб європейські лідери розглядали можливість відправки військ в Україну. Проте 26 лютого президент Франції Еммануель Макрон фактично заклав початок можливої місії НАТО в Україні.Згідно з Foreign Affairs, ці висловлення свідчать про зростаючий блок країн, готових до прямого європейського втручання у конфлікт.

«Європейські лідери не можуть дозволити, щоб американська політична дисфункція диктувала європейську безпеку. Вони повинні серйозно розглянути питання про введення військ в Україну для надання матеріально-технічної підтримки та навчання, для захисту українських кордонів і критично важливої інфраструктури або навіть для захисту українських міст. Вони повинні дати зрозуміти Росії, що Європа готова захистити територіальний суверенітет України. Краще визнати жахливу реальність ситуації в Україні і зайнятися її вирішенням зараз, ніж залишити відкритими двері для Росії», — пише видання.

За відомостями видання, європейські сили могли б здійснити оперативні дії, які допомогли б зменшити тиск на Україну. Наприклад, вони могли б взяти на себе логістичні функції, такі як обслуговування та ремонт бойової техніки, що раніше виконувалися українськими силами. Крім того, військові радники з Франції, Польщі та інших країн могли б проводити навчання на території України для підвищення професіоналізму збройних сил країни, особливо це було б корисним у випадку майбутньої мобілізації.

За даними Foreign Affairs, європейські сили на заході від Дніпра можуть підвищити потенціал протиповітряної оборони України шляхом розміщення особового складу, постачання обладнання або навіть прийняття командування та контролю над системою ППО країни. Ризик ескалації конфлікту буде мінімальним, оскільки у європейських сил відсутність можливостей для атак на російських військових льотчиків. При цьому батареї ППО під керівництвом Європи звільнять більше українських військ для захисту позицій біля лінії фронту і перешкодять спробам Росії зруйнувати критично важливу інфраструктуру.

«Європейські сили могли б виконувати й інші оборонні та гуманітарні завдання, як-от розмінування та знешкодження російських боєприпасів, що не розірвалися», — зазначає видання.

Ще одна бойова роль може включати патрулювання частин українського кордону, де не розміщені російські війська, як-от узбережжя Чорного моря і кордони з Білоруссю і Придністров’ям.

«Охорона цих флангів вивільнить понад 20 000 українських військовослужбовців для бойових дій на передовій. Це також зменшить імовірність відкриття нового фронту вздовж цих кордонів, оскільки Росія майже напевно прагнутиме уникнути розширення війни шляхом нападу на інші європейські збройні сили», — підкреслює Foreign Affairs.

Європейські сили також могли б допомогти забезпечити безпеку трьох українських портів, що залишилися на Чорному морі, звільнивши додаткових українських солдатів.

«Будь-яка європейська операція в Україні матиме й емоційну вагу. Присутність європейських військ підніме моральний дух українського народу і переконає його в тому, що майбутнє їхньої країни — в Європі».

Видання вважає, що ризик того, що розміщення європейських солдатів в Україні в будь-якій якості призведе до ескалації конфлікту, перебільшений. У Росії обмежені можливості для збільшення своїх звичайних атак, за винятком можливого використання біологічної або хімічної зброї. Крім того, Росія не може вести війну з декількома європейськими країнами одночасно і не має можливості розпочати ядерну війну.

У той же час Росія ґрунтує свої шанси на перемогу на тому, що Європа розглядає Україну як окрему справу від інших частин континенту. Однак прибуття європейських військ в Україну змінить такий підхід і фактично війська НАТО зможуть пліч-о-пліч із ЗСУ закінчити війну.