Російські війська готуються до оборони правого берега Дніпра в Херсоні та зміцнюють там три лінії траншей і дотів.

Про це OSINT-аналітик Бенджамін Піттет повідомив у Мережі 5 листопада, опублікувавши відповідні супутникові знімки.

Збройні Сили підступають до Херсона та змушують ворога готуватися до фінальних боїв за місто.

Навряд російській армії вдасться втримати оборону на Херсонщині, оскільки українська армія оперативно ліквідовує загарбників. Однак зі слів аналітика Бенджаміна Пітте зрозуміло, що росіяни “старанно готуються” до масштабних військових зіткнень з українськими бійцями.

Нові оборонні лінії мали б допомогти російській армії поліпшити своє жалюгідне становище на фронті. Однак ворожу армію, вочевидь, уже нічого не врятує від поразки.

Росія готується втратити місто Херсон і весь лівий берег Дніпра. Зараз вони готуються до оборони правого берега річки,
– написав експерт Пітте у твітері.

Окрім того, він опублікував фотографії, зроблені зі супутника, що підтверджують його слова. Фортифікаційна лінія є досить довгою. Це підтверджує думку, що окупанти готуються до потужної атаки з боку Збройних Сил.

Після відступу росіян з Київщини, Чернігівщини та Сумщини весною цього року може закрастися думка, що на Херсонщині буде схожа ситуація. Проте речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк переконана, що очікувати від загарбників добровільної “здачі” територій не варто.

Але наші військові продовжують поступово, впевнено та механічно знищувати райони зосередження окупантів на Півдні.

Окупанти продовжують “евакуйовуватися” на лівий берег Дніпра. Перебування ворожих військ на правобережжі Херсонщини є безперспективним і здається Путін це зрозумів.

Тож наразі перед загарбниками постала серйозна дилема – як дорожче продати або обміняти свій вихід на лівий берег. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

Заяви окупаційної влади щодо цього питання не збігаються. А все через те, що росіяни перебувають у завислому стані та намагаються вести певні перемовини зі Сполученими Штатами, Туреччиною та Європою.

Вони ще не ухвалили рішення у якому вигляді їм йти з правого на лівий берег і коли,
– підкреслив Світан.

До того ж навіть керований вихід на лівобережжя Херсонщини можливий тільки двома шляхами: або Антонівським мостом, або дамбою каховської ГЕС. Однак під час одномоментного виходу ті кілька десятків тисяч російських військових, що перебувають на правобережжі, створять чудові умови для роботи нашої артилерії та авіації.

Росіяни це усвідомлюють, тому і намагаються торгуватися. Звідси й заяви Кремля щодо знищення Херсона або підриву Каховської ГЕС. У такий спосіб Росія готується до зустрічі G20 15 – 16 листопада.

Росія виконує тактичні завдання шляхом знищення свого особового складу – вона кинула в Херсон велику кількість військ, щоб загальмувати просування ЗСУ, – заявив військовий експерт Михайло Притула в ефірі Еспресо.

“Йде боротьба уже не за Херсон, а за Крим. Росія будує ешелоновану оборону на лівому березі Дніпра. Риє окопи і траншеї. Вони кинули в Херсон велику кількість військ, щоб загальмувати просування ЗСУ. Вони потримають там контингент, якщо встигнуть – заберуть. Не встигнуть – здадуться в полон”, – сказав він.

РФ виконує тактичні завдання шляхом знищення свого особового складу, це їх логіка. А російські громадяни з цим погоджуються, у них немає спротиву.