На Таврійсько-Кримському напрямку ворог докладає зусиль, щоб ліквідувати низку тактичних плацдармів ЗСУ на лівому березі.
Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.
Так за його словами, в районі Олешок окупанти підтягують додаткові сили та засоби за напрямком Олешки – Дачі. За словами експерта, окупанти вже зробили кілька “генеральних” спроб позбутися тактичного плацдарму українських військових в районі с.Дачі та зруйнованого Антонівського автомобільного мосту, але поки що безуспішно.
“Основними факторами, що ускладнюють противнику дії з ліквідації плацдарму ЗСУ є несприятливий характер місцевості, на якій йому доводиться діяти. Різко низинна заплава рік Дніпро і Конка, яка вкрита щільними чагарниками і включає чималу кількість “рукавів”, “стариць”, проток і відкритих водойм. А також досить високий рівень ефективності підтримки передових підрозділів ЗСУ вогневими підрозділами української артилерії з правого берега”, – пише Костянтин Машовець.
Також військовий оглядач додав, що у зв’язку з подіями на Кримсько-Таврійському напрямку в експертному середовищі вже зазвучали різноманітні думки та оцінки щодо того, що його можна розглядати як альтернативний стосовно Мелітопольського чи Бердянського.
“Але є один нюанс, який зводить майже нанівець, всі ці розрахунки – необхідність ОДНОМОМЕНТНОГО форсування Дніпра значними за обсягом силами і засобами. Це ну дуже складне і важке завдання для наступаючих військ. Особливо, за умови активної протидії. Досвіду форсування такого водної перешкоди, як Дніпро, в умовах РЕАЛЬНИХ бойових дій та ще “важкими” частинами та підрозділами у ЗСУ – практично немає”, – підкреслив експерт.
Костянтин Машовець вважає, що для ЗСУ прориватися через Дніпро у його нижній течії має сенс лише тоді, коли на Мелітопольському чи Бердянському напрямках з’являться більш-менш значні успіхи. Або принаймні проводити цей наступ узгоджено з діями на Мелітопольському та Бердянському напрямах. А розглядати форсування Дніпра як окрему операцію не варто.
Також звернемо увагу на те, що напередодні, 8 серпня, деякі військові оглядачі повідомляли, що український спецназ форсував Дніпро і висадився на лівому березі Херсонщини. Наразі інформації про це у офіційному зведенні Генштабу не було. Утім, така операція мала б важливе значення для наших захисників.
Про це заявив військовий експерт Андрій Крамаров. Він пояснив, що наразі відбувається з логістикою окупантів.
Подібні ймовірні розвідувальні рейди на лівобережжя Херсонщини мають важливе значення для наших воїнів. Їх проводити важко, для цього залучають спеціальні підрозділи. Але вони дозволяють оцінити реальний стан речей на певних плацдармах.
“Якщо там розгорнути ефективний плацдарм, переправитися на лівобережжя з технікою та артилерією, то це фактично відкриється нова лінія фронту”, – припустив військовий експерт.
Зазначимо, 8 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала ймовірні події на лівобережжі Херсонщині.
“Певні дії вже зроблені, вже завершені”, – сказала вона.
Через руйнування Чонгарського мосту логістика росіян теж значним чином послабилася. За словами Крамарова, у окупантів залишилися понтонні переправи через автомобільний шлях Чонгара. Ними вони можуть дуже обмежено користуватися.
Це означає особливі проблеми з перекиданням важкої бронетехніки – її фактично доводиться переганяти на певних ділянках своїм ходом. Перевезенням важких артилерійських боєприпасів – авто доводиться завантажувати значною меншою кількістю, – пояснив він.
Загарбники намагаються організувати інший маршрут постачання через Маріуполь і організувати нові склади в Бердянську. Утім, ЗСУ контролюють цю територію і надовго цих заходів росіянам не вистачить.