Україна продовжує ефективно ліквідовувати потенційну загрозу російського Чорноморського флоту. За словами військового аналітика Дениса Поповича, наразі флот функціонує лише на 10% своєї потужності.

Попович наголосив під час телеетеру, що морські дрони продовжують ефективно атакувати об’єкти противника, створюючи постійну загрозу для будь-якого корабля у будь-який момент. Такі удари створюють несприятливі умови для функціонування ворожого флоту.

«Нагадаємо Кримський міст влітку торік. [Magura] підкралися давним-давно. Вони обвалили його 17 липня минулого року за допомогою дронів. Тому вже навіть міст став об’єктом удару для безекіпажних морських дронів. Я думаю, що кожен корабель у будь-якому місці, у будь-який час повинен боятися ударів цих систем, цих апаратів. Оскільки це нове слово в морських боях і битвах. Спроби підірвати панування РФ на Чорному морі. Воно підірване вже, тому що за допомогою цих дронів вдалося загнати основні ракетні кораблі РФ у Новоросійськ», – пояснив Попович. 

Оглядач виокремив, що на даний момент кораблі з Чорноморського флоту РФ неспроможні виконувати свої первинні завдання, такі як забезпечення десантування чи захист узбережжя від можливої десантної атаки. Попович підкреслив, що українські спецпризначенці успішно провели численні операції на окупованому Криму, що є своєрідним викликом для ефективності дій російського флоту в регіоні.

«Фактично Чорноморський флот зараз на 90% дисфункціональний. Так, він становить небезпеку, основні його ударні можливості збереглися – ракетоносці ще є. Жоден із ракетоносців не був виведений з ладу так, щоб він не міг повністю обстрілювати територію України ракетами», – констатував він. 

Вчора українські сили вкотре знищили великий десантний корабель Росії. Корабель «доплавався» в акваторії Чорного моря. «Цезар Куніков» брав участь в багатьох операціях по всьому світу, але кінець йому прийшов саме в Україні. Зокрема, судно побувало на таких завданнях:

у Косово на Балканах висаджував російський десант у 1999 році; у Грузії був флагманом кораблів під час російсько-грузинської війни у 2008 році; у Сирії підтримував режим Башара Асада та здійснював забезпечення сирійської армії у 2015 році.

Крім цього, речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ліквідований російський великий десантний корабель «Цезар Куніков» був останнім з трьох ВДК, які вдерлися у порт Бердянська на початку повномасштабного вторгнення.

Журналісти українських ЗМІ поцікавилися в очільника ГУР МО про кількість особового складу знищеного ворожого «Цезаря Кунікова», а також про про техніку та озброєння на російському кораблі.

За словами Буданова, екіпаж складає 90 осіб.

Однак наразі невідомо скільки з них вдалося врятувати. Буданов зазначив, що точну цифру зможуть назвати згодом, оскільки пошуково-рятувальна операція росіян ще триває.

Вони шукають вцілілих – поки що результати не дуже, – розповів Буданов.

Глава ГУР МО зазначив, що корабель віз вантаж з міста Новоросійськ в місто Севастополь. За його словами, сам корабель був завантажений і на переході був знищений 5 безпілотними апаратами.

У Держдепі США також відреагували на потоплення «Цезаря Кунікова». Там заявили, що російський флот не може спокійно почуватися в Чорному морі, як це було ще 2022 року. У Вашингтоні також визнали і той факт, що за спецоперацією стояв не лише Київ, а й союзники України. Проте саме Київ підійшов до цієї справи креативно.