Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував обмін ексберкутівців, обвинувачених у справах Майдану.

«Щодо беркутівців – це умови цього обміну.Ми забирали наших героїв. Це складне було рішення. Рішення політичне. Це правда. Я вважаю, що наші бійці, наші військові, наші і журналісти — вони всі є герої. І я впевнений, що для нас пріоритет — повернути наших людей. Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на майдані. Ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений. що це пріоритет», — сказав Зеленський.

П’ять беркутівців були без вироків, двоє під домашнім арештом. Троє беркутівців були в СІЗО без вироку суду, якщо б вони залишились, ми б не отримали наших розвідників, хлопців, які були в Дебальцевому. Для мене вони герої, якщо б ми залишили беркутівців, навіть якщо б був вирок суду, вони б отримали п’ять років. Ми повертаємо живих людей”, – наголосив він.

Водночас президент запевняє, що це ніяк не буде впливати на справи Майдану.

«Справи Майдану ми закінчимо», — наголосив Зеленський.

« Якби у мене було 100 беркутівців і запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника», — додав він.

Президент також зазначив, що було звільнено 81 людину, з них 76 повернулися на підконтрольну Україні територію, ще 6 вирішили залишитися на окупованій.

“Перша частина, про що ми домовлялися в нормандському форматі – виконана. Ми повернули наших людей. Звільнено 81 людину, 76 людей зараз в Україні на контрольованій частині.

Шестеро залишилися на тимчасово окупованих територіях, тому що там їхні сім’ї. Якщо вони захочуть приїхати сюди, ми забезпечимо все, що для них важливо”.