У Генштабі повідомили, що українська армія за тиждень просунулася на 2,5 кілометра в напрямку до Кремінної. Аналітики Американського інституту вивчення війни зауважують, що росіяни готуються до рішучих дій на Луганщині.

Наразі загарбники укріплюють і сам Луганськ, і лінію оборони перед містом. Про це 24 каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу.

За словами Світана, росіяни рухаються від Рубіжного – Кремінної в бік Лимана, тиснуть на Торське. Проте українські війська просуваються з півночі та північного заходу від Кремінної, найімовірніше, одразу на Рубіжне, тому затиснуть ці спроби ворожої армії й змусять її піти з Кремінної.

Кремінну утримувати гарнізоном оборони дуже незручно. Селище розрізане річкою Красна і притиснуте до Сіверського Донця. Дуже незручне оперативно-тактичне розташування,
– пояснив полковник запасу ЗСУ.

Натомість в районі Рубіжного вони будуть докладати зусиль, щоб утримувати гарнізон Сєвєродонецьк – Рубіжне. Принаймні намагатися, зауважує військовий експерт, адже дії наших бійців врешті-решт призведуть до того, що й Сєвєродонецьк – Рубіжне буде притиснутий до Сіверського Донця.

Що ж до руху ЗСУ в районі Сватового в сторону Старобільська та Щастя, тут росіяни намагаються завдати флангового удару з боку Валуєк. Як зазначає Світан, вони готуються до певних дій, тож сконцентрували понад 20 тисяч людей. Їх перекидають в район Сватового через Троїцьке, а також в бік Старобільська, і далі – на Щастя в бік Луганська.

Вони посилюють другу лінію оборони вздовж річки Айдар від Старобільська до Щастя. Чекають нашого контрнаступу, виходу в бік Луганська,
– стверджує військовий експерт.

Вихід на Луганськ і є метою ЗСУ. Світан акцентує, що далі відбуватиметься рух південніше міста на Сорокине, можливо, у бік Таганрогу, щоб відрізати російське угрупування від постачання. “Саме Луганськ є одним з наріжних каменів, там росіяни будуть виконувати певні оборонні дії”, – каже він.

Тому окупанти посилюють і сам Луганськ, і лінію оборони перед містом, дещо північніше, вздовж річки Айдар – від Старобільська на Щастя. Вони прогнозують, відзначає Світан, що утримати наші війська на прориві з-під Сватового в бік Щастя не зможуть, тому укріплюють оборону.

Російські окупанти готуються до вирішальної операції в Луганській області. Однак ані експерти, ані, напевно, самі росіяни ще не знають, чи буде ця операція наступальною, чи оборонною.

Про це заявили фахівці американського Інституту вивчення війни. Там додали, що на Луганщині зараз гаряче.

Українські війська 29 грудня продовжили контрнаступальні дії в районі Кремінної. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу України Олексій Громов повідомив, що українські війська після просування на 2,5 кілометра в напрямку Кремінної, продовжують наступальні дії.

Тим часом російські військові блогери стверджують, що 1500 українських військовослужбовців намагаються прорвати російські позиції під Кремінною з трьох сторін, зокрема з боку:

Торського (14 кілометри на захід від Кремінної),
Діброви (5 кілометри на південний захід від Кремінної),
Кузьминого (3 кілометри на південний захід від Кремінної).

Російські війська продовжували проводити обмежені контратаки з метою повернення втрачених позицій на лінії Сватове-Кремінна 29 грудня.

Російські війська, ймовірно, готуються до вирішальної операції в Луганській області, хоча поки що незрозуміло, чи буде ця операція наступальною, чи оборонною,
– доповіли у ISW.