Вищий антикорупційний суд заарештував на 60 діб до 15 грудня екс-заступника глави РНБО Олега Гладковського з можливістю внести заставу. Гладковському закидають використання службового становища в інтересах компанії “Богдан Моторс”, яка йому належить. 

Журналісти ГолосUA  розпитали політолога Олексія Якубіна, чи чекати Порошенку та його оточенню аналогічних судових засідань. 

Ситуація з Гладковським виникла тому що нова влада навесні дала обіцянки про «посадки» топ-чиновників. За фактом прийшла осінь, і у суспільства виникало все більше запитань щодо махінацій в «Укроборонпромі». До влади прийшли нові люди, а обіцяних посадок немає. 

Також немає заяв про аудит органів влади та ключових міністерств. В результаті нова влада розуміє, що у неї падають рейтинги через пасивність у виконанні обіцянок. У Зеленського згадали, що давали обіцянки, що навесні будуть посадки, але цього не сталося, і вирішили виправити ситуацію і зробити це восени. 

Спочатку активний процес почався по Пашинському, тепер по Гладковському, є запит по Дубневичу та екс-нардепу від БПП Кононенку. У Зеленського  розуміють, що для того щоб зберегти рівень довіри громадян, потрібно не просто говорити, а робити конкретні дії. Тим більше на тлі того, що з соціальною політикою є колосальні проблеми. Проект бюджету на 2020 рік, за великим рахунком, це старі бюджети. Без будь-якого іншого бачення. У бюджеті-2020 збереглася та ж сама парадигма. Ніхто не збирається знижувати комунальні тарифи.

Гучні розслідування повинні показати, що нова влада взялася за чиновників епохи п’ятого Президента. У Зеленського не виключають, що за масштабними акціями протестів в контексті спекуляції з формулою Штайнмайера стоїть екс-президент Порошенко і його оточення. В результаті ситуація з Гладковським може торкнутися найближче оточення п’ятого президента і навіть самого Порошенка.

З приводу Луценко і Гонтаревої, думаю, що вірогідність їхніх посадок є. Луценко не просто так поїхав до Лондона. Зараз відбувається розбирання з «ПриватБанком», і Гонтарева намагається себе позиціонувати, як жертву олігархічної боротьби. Не виключаю, що проти неї заочно почнуться певні розслідування. За останні роки накопичилося дуже багато питань, і якщо ця влада зараз не використовує можливості, які у неї є, то представникам президента буде складно пояснити українцям, де гучні звинувачення і процеси проти колишніх топ-чиновників – підсумував політолог і зазначив:

Ситуація з Гонтаревою показує, що вона обрала стратегію про неможливість повернутися в Україну, оскільки її життю загрожує небезпека. Екс-глава гне цю лінію, намагаючись отримати політичний притулок на Заході. У західної преси є багато питань до олігарха Коломойського, і Гонтарева намагається за це вчепитися, щоб не повертатися в країну і не виступати в ролі свідка або підозрюваної. Як зазначає експерт, ті хто не пройшли в Раду, 100 відсотків намагатимуть покинути країну.