Павлівка наполовину контролюється українськими силами, а противник “зачепився” за південну частину села.

У районі Павлівки на Донеччині, де раніше ЗСУ знищили майже всю російську бригаду морської піхоти, ситація ускладнилася. Росіяни перекинули туди нові резерви “мобіків”.

Про це розповів радник Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським журналістом та правозахисником Марком Фейгіним.

За його інформацією, Павлівка наполовину контролюється українськими силами, а противник “зачепився” за південну частину села. Таким чином, радник ОП спростував фейки російських пропагандистів, які 10 листопада стверджували, що окупанти змогли захопити Павлівку.

“Штурмують багатостраждальну Павлівку. Там знову тривають бої у населеному пункті і біля нього, але обстановка змінюється швидко”, – каже Арестович.

Також він розповів про ситуацію у населених пунктах на лінії фронту на Донбасі:

“Мар’їнка – без змін, Водяне – без змін, Новоселівка Друга, Новобахмутівка – без змін, Курдюмівка – без змін, хоча намагаються наступати, Бахмут – без змін. У районі Івангорода і Опитного противник підійшов трохи ближче. Соледар – кажуть, що інтенсивність зменшилась, а окупанти перенесли основні зусилля під Бахмут. Білогорівку намагаються штурмувати – не проходять. Від Кремінної до Сватового намагаються лізти вперед, але ми їх стримуємо”, – повідомив радник Офісу президента.

Додамо, що для українських військ дуже важливо розбити російських загарбників на виході з Херсона в районі мостів.

Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан повідомив, що Росія може перекинути свої війська, що виходять зараз із Херсонщини, в район Донбасу.

Про це Світан сказав в ефірі телемарафону.

“Якщо ми випустимо російські війська з правого берега на лівий у повному складі, щонайменше не переполовинивши їх на відході, тобто в точках виходу – це Антонівські мости, це певні системи переправ і той самий Каховський міст… Тобто якщо ми завдамо їм бойового ураження на виході, то ці війська у повному складі будуть перекинуті в район Донбасу. Оскільки основне завдання, яке зараз стоїть перед російськими військами, – так звана деокупація від українських військ Донецької області”, – пояснив військовий експерт.

За його оцінками, йдеться про приблизно два ворожі корпуси, а це близько 30 тис. людей, які дуже посилять угруповання російських військ у районі Донбасу.

“Ми не так можемо вільно почуватися по знищенню російських військ, як на правому березі Херсона. Там працює і наша авіація на правому березі, вибита ППО (ворожа – ред.), і херсонське угруповання саме собою перебуває у так званому котлі, в оперативному оточенні. А от якщо вони вже зайдуть з боку Росії і в районі Донбасу посилять своє бойове ураження, якого вони можуть завдати нашим військам, то це становитиме для нас дуже велику проблему саме на Донбасі”, – попередив полковник запасу.

Він також вказав на суть цієї проблеми.

“Ми не зможемо там працювати через те, що там російська система ППО досі доволі розвинена, туди не підходить наша авіація. І логістичні ланцюжки з постачань російських засобів у район Донбасу набагато коротші і швидші, тому там дуже складно буде з тим угрупованням боротися”, – пояснив Світан.

Водночас він повідомив, що в ЗСУ є можливість запобігти таким планам ворога.

“Ми повинні розбити їх на виході в районі мостів. Тобто перед мостами, коли вони готуються переходити з правого на лівий берег, ми повинні їх знищувати. Звісно – знищувати фронтально, уздовж усієї лінії фронту на правому березі”, – резюмував експерт.