Президент України Володимир Зеленський попередив про можливість нової війни, яка може виникнути, якщо Україна не зможе витримати випробування. У заяві для бразильських ЗМІ він висловив свої страхи щодо можливого наступу Росії на Балтійські країни та наголосив на необхідності готуватися до цього варіанту подій.

«Я вірю, що цього не станеться, але, допустимо, якщо ми не витримаємо, то в Росії є обмежені варіанти куди йти далі. Вони направляться в країни, які колись були частиною Радянського Союзу. І цим країнам належать Балтійські держави. І вони підуть туди», — наголосив він.

За словами президента, російський лідер Володимир Путін може вибрати атаку на менші країни, які не зможуть виставити значний опір.

«Він не зробить цю помилку вдруге, тому що з меншою країною простіше. Вона менше захищена, в ній менше людей, менше зброї. І це буде країна, яка була в складі Радянського Союзу. І під це попадають Балтійські країни. І він туди піде», — застеріг він.

Зеленський також вважає, що у разі атаки Росії на країни Балтії важко буде протистояти російським військам для НАТО.

«Це буде війна Росія-НАТО. Це точно буде, якщо Україна не витримає. Або ми йдемо туди. І тоді це буде перемога Росії над країнами НАТО. І тоді буде перерозподіл територій по всьому світу», — додав Зеленський.

У своєму зверненні Зеленський також попередив про можливий негативний сценарій закінчення війни, наголосивши на необхідності підтримки від Сполучених Штатів та НАТО. Він наголосив на важливості прийняття Конгресом США законопроекту про надання військової допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів.

Україна отримає ці кошти у вигляді кредиту від США, а також засобів з конфіскації активів РФ. Також передбачається постачання ракетних систем ATACMS. Після прийняття закону Госдепартамент і Пентагон мають представити стратегію підтримки України протягом 45 днів. Зазначимо, що частина цих коштів також піде на поповнення військових арсеналів Сполучених Штатів.