США і Велика Британія вночі 12 січня атакували військові об’єкти хуситів у Ємені. Зрештою у спільній заяві виступили 10 країн, які назвали цю атаку «колективною самообороною» у регіоні. Ці країни є представниками коаліції, яку створили для захисту судноплавства у Червоному морі.

Саме там здійснюють свої численні рейди по іноземних суднах єменські хусити. У спільній заяві Сполучених Штатів, Великої Британії, Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії та Південної Кореї було оголошено, що нещодавня військова операція була спрямована на військові об’єкти хуситів.

Операція була проведена з метою захисту незаперечного права націй захищати себе індивідуально та колективно.

У заяві наголошується, що удари були завдані з використанням високоточної зброї, зокрема, по засобах хуситів, які становили «загрозу для світової торгівлі та загрожували життям міжнародних моряків уздовж важливого морського шляху».

«Понад два десятки нападів хуситів на комерційні судна з середини листопада становлять міжнародний виклик. Сьогоднішня акція продемонструвала спільну відданість свободі судноплавства, міжнародній торгівлі та захисту життя моряків від незаконних і невиправданих нападів», – мовиться у заяві.

Крім того, в офіційній заяві країни зазначили, що вони, як і раніше, добиватимуться деескалації й відновлення стабільності у Червоному морі.

Відомо, що понад 100 крилатих ракет випустили США вночі по Ємену. Повідомляється, що вдарили по 60 цілях на 16 об’єктах країни. Також удари завдавала Велика Британія.

Зокрема, серед цих ударів: 4 по військово-повітряній базі у столиці Сані; 8 по аеропорту в Ходейді. Удари були спрямовані на БпЛА, безпілотні надводні кораблі, крилаті ракети та берегові радари спостереження.