Керівник Центру військово-правових досліджень, Олександр Мусієнко, в ході участі в телемарафоні дав пояснення, чи здатна РФ на спецоперацію та висадку великого десанту на правий берег Дніпра.

За його словами, деякий час військова присутність росіян дійсно була збільшена на лівобережжі Дніпра.

«Думаю, що це було показово, для демонстрації того, що Росія може готувати військові операції на правий берег. Це не значить, що вони їх будуть проводити. Плюс нарощування обстрілів. Там йде інтенсивна боротьба між українськими та російськими підрозділами за острови», – пояснив аналітик.

Він підтвердив, що ЗСУ проводять там певні рейди на човнах, на катерах, щоб вражати ворога на лівому березі і шукати можливості для плацдарму. Ворог теж активізується такими операціями, успіху не має. Тому росіяни зараз концентруються на обстрілах.

«Про форсування Дніпра, наступальні дії з лівого на правий берег зараз не йдеться. Не видно того, що це може відбутися», – вважає Мусієнко.

Керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк пояснила, чи можуть російські окупанти форсувати Дніпро для наступу на правий берег Херсонщини.

Про це Гуменюк повідомила в ефірі інформаційного марафону.

«Просування з лівого берега на правий, у принципі, не розглядається адекватними людьми. Хоча ми розуміємо, що маємо справу з досить неадекватним ворогом, наша оборона досить щільна, і просування ворога не передбачається», — сказала Гуменюк.

За її словами, Силам оборони України доводиться мати справу з диверсійно-розвідувальними групами російських окупантів.

«Вони намагаються імітувати активність, зокрема, в районі островів. Зсу нещодавно знищили сім човнів, на яких такі групи намагалися маневрувати», — сказала Гуменюк.

Водночас вона натякнула на побоювання окупантів про можливість просування українських сил на лівий берег Дніпра на Херсонщині. У цьому зв’язку російські окупанти намагаються знищувати інфраструктуру на правому березі Дніпра.

«Але підхід до знищення інфраструктури правого берега і посилене бомбардування пов’язане більше з побоюваннями ворога щодо накопичення сил та засобів безпосередньо Сил оборони України перед певним просуванням в їхній бік. Це вимушений крок. Вони не мають успіху у контрбатарейній боротьбі та змушені використовувати те, чим наразі були певною мірою багаті, розуміючи, що у нас немає адекватних засобів, щоб зреагувати на бомбардування, зокрема, не вистачає сил протиповітряної оборони і винищувачів, які могли б ліквідувати літаки, що випускають бомби», — сказала Гуменюк.

Щодо можливості здійснення ворогом спроби форсувати Дніпро, Гуменюк зазначила, що це була б «абсолютно летальна для них історія». За її словами, Сили оборони міцно закріпилися на правому березі й протидіятимуть таким спробам.

«Тому це не можливо фактично, і навіть якщо якась ДРГ відчайдухів і висадиться, то вона потрапить в пастку», — наголосила вона.

За словами Гуменюк, лівобережжя Херсонської області для російських окупантів стало хабом, де вони намагаються відновити підрозділи після гарячих зіткнень на Запорізькому та східному напрямку.

Водночас вона зазначила, що сили ворога, які зосереджені на лівобережжі, є досить потужні, підготовлені й тримають оборону, але їхня кількість не збільшується.

Російські окупанти продовжують запускати свої диверсійно-розвідувальні групи з лівобережжя Херсонської області. Нині вони маневрують на човнах між островами у річці Дніпро, пояснює керівниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Своєю чергою, українські військові успішно знищують ДРГ, які росіяни на човнах відправляють вздовж узбережжя Дніпра.

«Тримаються вони все ж таки вздовж лівого узбережжя і маневрують серед островів. Нападів на правий берег вони не застосовують», — сказала Гуменюк.

За словами Гуменюк, маневрування російських човнів фіксують фактично щодня. Втім, такі дії більше пов’язані з логістикою росіян, а також їхніми намаганнями врятувати своїх залишених або поранених військових.

«Це нечисленні групи, тому що вони не можуть використовувати планомірні військові катери на цьому напрямку», – розповіла Гуменюк.