Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Росія фізично не може зараз здійснити масштабне вторгнення на територію України.

“Ми на сьогоднішній день не бачимо великої небезпеки з того, що відбувається на наших кордонах. Якщо для певної частини західного суспільства це була новина, що у нас триває війна, що у нас є військова агресія з боку Російської федерації, то для нас з лютого 2014 року це вже речі, які на превеликий, жаль є щоденні», – наголосив Данілов.

Росія прагне дестабілізувати Україну зсередини, вдаючись до кібератак та посилюючи енергетичну кризу в країні. На думку Данілова, це головне завдання Путіна, і, якщо це не допоможе, Кремль може перекинути війська через кордон, повідомляє Українська правда.

“Вони хочуть розірвати нашу країну на частини, щоб вона перестала існувати в її нинішніх кордонах”, – заявив секретар РНБО.

За оцінками Києва, чисельність російських військ біля кордону збільшилася приблизно з 93 тис. осіб у жовтні до 104 тис. нині.Ці маневри викликають велике занепокоєння у західних країнах через побоювання нападу Москви. НАТО попередило Росію, що подібний крок матиме далекосяжні “стратегічні та економічні” наслідки.

Також екссекретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк наголошує, що створення в Україні системи територіальної оборони є реальною відповіддю на російську загрозу. На його думку, це сила, яка зможе зупинити президента РФ Володимира Путіна. Про це Данилюк сказав в ефірі програми “Україна Сьогодні” на телеканалі Україна 24.

“Це і є реальна відповідь на загрозу Путіна. У нас людей, які пройшли реальні військові дії – сотні тисяч. В той час, коли зараз влада навіть боїться озвучити реальні загрози, вони готові захищати. Це реальна сила, яка може зупинити Путіна. І Путін це дуже добре розуміє”, – наголосив він.

За словами екссекретаря РНБО, створення системи територіальної оборони має відбуватися у всій країні.

“Який це дасть сигнал, одразу пояснюю. У нас полюбляють говорити, що жодних перемовин про Україну не має бути без України за столом. Але це відбувається. Чому відбувається? Тому що, зокрема, і наші партнери розуміють, що, якщо не буде України за столом, мало що зміниться. Вони довіряють собі більше, ніж нам. Треба поводитись таким чином, щоб без нас просто не могли бути перемовини. Захід розумітиме, що тут не “соплі”, а є армія, територіальна оборона, сотні тисяч озброєних людей, які готові захищати”, – сказав він.

Також Данилюк додав, що наші партнери розумітимуть, що якщо дипломатичним шляхом не вдасться залагодити ситуацію, буде дуже серйозна війна, і вони будуть змушені включатися.

“І вони будуть максимально зацікавлені залучати Україну до переговорів, щоб цю війну зупинити”, – пояснив він.

Коментуючи можливу реакцію Росії, Данилюк зазначив: “А що думає Кремль – можна собі тільки уявити. Стільки мотивованих людей – підготовлених, озброєних, готових наступної хвилини вийти на захист країни, тоді вартість для Путіна цієї агресії збільшується в рази”.

Нагадаймо, що 1 січня Президент Володимир Зеленський призначив Юрія Галушкіна командувачем Сил територіальної оборони Збройних сил України (ЗСУ). З кінця 2019 року Галушкін проходив службу на посаді головного інспектора Міноборони України, а з середини 2020 року – був заступником головного інспектора.