Ентоні Блінкен 8 січня провів телефонну розмову з Жозепом Боррелем. Дипломати обговорили скупчення російських військ біля кордонів України.

Ентоні Блінкен і Жозеп Боррель також обговорили двосторонні та багатосторонні дипломатичні відносини після пропозицій, представлених Москвою щодо її поглядів на домовленості про безпеку в Європі.

Окрім цього дипломати також наголосили на тривалому партнерстві Сполучених Штатів і Євросоюзу та спільних зобов’язаннях щодо трансатлантичної безпеки і протистояння спільним викликам безпеки.

Востаннє розмова між двома дипломатами відбувалась наприкінці минулого року – у грудні 2021. Цікаво, що у кожній розмові іноземних дипломатів фігурує тема України.

Санкції

Також нещодавно американське видання The New York Times розповіли, що США розпочали підготовку до санкцій проти Росії у разі її вторгнення в Україну.

Вашингтон може заборонити експорт будь-яких споживчих товарів, що використовують вироблену або розроблену в США електроніку.

Подібні санкції будуть поширюватися на телефони, комп’ютери, холодильники, посудомийні машини та іншу електроніку. Мовиться про прилади, вироблені в Європі, Південній Кореї та інших зарубіжних країнах.

Поставка зброї

Окрім цього у американських політичних колах часто обговорюється тема поставки Україні зброї. Зокрема, тема надання Україні переносних ракетних комплексів «Стінгер» піднімалась в уряді Сполучених Штатів.

Про це напередодні заявили у Держдепартаменті США у відповідь на запитання ЗМІ.

При цьому чиновники зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів не стали відповідати на конкретні питання щодо можливих механізмів їх поставок до України.

Раніше американський канал NBC, посилаючись на колишніх та чинних чиновників адміністрації США, повідомив, що США працюють з іншими членами НАТО над організацією поставок переносних протиповітряних ракет «Стінгер», які попросила Україна.

США в рамках військової допомоги поставили протягом останніх кількох років Україні переносні протитанкові ракетні комплекси «Джавелін».

Раніше в США обговорювали прохання України про поставки протиракетних комплексів Patriot.

Нагадаємо, що Столтенберґ 7 січня після зустрічі НАТО попередив, що ми маємо бути готовими, що дипломатія може зазнати поразки.

Окрім цього, зазначається, що Північноатлантичний альянс готовий вислухати Росію, але не піде на компроміси щодо права кожної країни самій обирати зовнішню політику.

Він назвав переговори можливістю для Росії продемонструвати «серйозне ставлення до дипломатії та діалогу».

«Ми завжди готові вислухати, що непокоїть Росію, і НАТО докладає всіх зусиль, щоб знайти політичний шлях уперед. Але для того, щоб діалог був значущий, потрібно думати й про те, що непокоїть країни-члени НАТО щодо того, що робить Росія. Також це має відбуватися в консультаціях із Україною», – повідомив він.