Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко заявив, що найближчим часом не слід очікувати перелому у війні. В першій половині 2024 року українські сили оборони будуть переважно зайняті оборонними діями.

«Перша половина 2024 року — це будуть саме оборонні дії. Нічого іншого. Ми повинні займати оборону по декільком моментам. По-перше, зараз зима. Ведення якихось наступальних дій взимку завжди супроводжується рівнем втрат. Росіяни можуть собі це дозволити, тому що вони не цінують людське життя. Для них відправляти людей в м’ясорубку — властиво та нормально», — розповів він.

За словами експерта, найближчим часом путінська армія, вочевидь, продовжить намагатись наступати.

«До початку так званих президентських виборів в Росії, заплановані на березень, окупанти повинні виконати норматив — піднести Путіну якусь велику перемогу. Тому вони і будуть наступати. Але після того, як закінчаться вибори, у них розпочнеться мобілізація, вони почнуть компенсувати втрати. Так чи інакше, але виникне оперативна пауза», — повідомляє Коваленко.

Зокрема, експерт додав: «Якщо ми скористаємось цією оперативною паузою, то я не виключаю, що о другій половині 2024 року дійсно може щось відбутись в плані зрушення лінії боєзіткнення. Але до того — ні. Перша половина 2024 року — це будуть саме оборонні дії. І фантазувати щодо якогось зламу та якоїсь швидкої великої перемоги я б не поспішав. Цей рік буде більш орієнтований на виснаження росіян, саме на виснаження. А вже по результатам 2024 можно буде говорити про те, чого нам очікувати далі».

За словами аналітика, такі удари можуть стати більш поширеними. Олександр Коваленко розповів, що Російська Федерація нарощує виробництво дронів-камікадзе.

«З урахуванням темпів розширення ліній виробництва в Ірані, не виключено, що середньомісячні показники нальотів Shahed-131/136 по Україні у першому кварталі 2024 року можуть бути в межах 500, а до кінця 2024 — досягти показника в 800 і більше», — повідомив він у своєму Telegram-каналі.

Нагадаємо, що Росія націлена захопити ще один населений пункт відразу після Нового року. Російська десантура зараз намагається абстрагуватися від інших родів військ «сухопутників» і перетворитися на незалежне формування.

В Telegram Коваленко помітив тенденцію суперництва і відділення різних родів військ російської армії.

«На 1 грудня, 11-ту ОДШБр вивели зі складу 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу, і разом з 56-ю і 83-ю ОДШБр включили до складу формування ВДВ для централізації управління десантними військами», — пише експерт.

За його словами, російська десантура зараз намагається відокремитися від інших родів військ «сухопутників» і перетворитися на щось, що нагадує незалежне у командуванні формування у складі Збройних Сил РФ, пояснює Коваленко. Він додає, що серед російського командування розпочався новий «розпил» бюджету.

«І саме Іванівське для командування ВДВ є місцем, де вони можуть показати ефективність даної концепції. Тобто, швидке захоплення села в першому кварталі 2024 буде для ВДВ пріоритетом, і заради доказу живучості даної концепції, але, в першу чергу, за можливість отримати більше «корито», вони готові стерти 11-у ОДШБр з далекого Улан-Уде у «нуль», але домогтися результату у максимально стислі терміни», — зазначає експерт.

Разом з тим, окупанти почали втрачати позиції в районі Іванівського, тому «особливої опори у десантури в цьому напрямку не буде».

«Отже — і результат буде досяжний тільки великою кров’ю», — вважає Коваленко.

Тому взяття Іванівського для командування ВДВ стає справою принципу, і вони не будуть шкодувати використання «м’яса», щоб закидати й взяти село до президентських виборів у Росії, впевнений Коваленко.