На Донеччині тривають бої. Росіяни мають велику кількість живої сили й використовують її як гарматне м’ясо.

Про це для сказав Віталій Барабаш – голова Авдіївської міської військової адміністрації.

Він вважає, що тактика росіян дуже проста.

“Росіяни не шкодують особовий склад і пачками кидають в наступ. Штурмові дії йдуть в повний зріст. Я особисто говорив з одним із розвідників. Він каже, що оборона їх косить, а вони йдуть. Тобто через пів години після атаки приходить нова партія гарматного м’яса”, – сказав Барабаш.

Постійно наступають.

За словами голови адміністрації, ситуація на Авдіївському напрямку дуже гаряча. Кілька днів поспіль є активізація обстрілів як по лінії фронту, так і по самому місту.

Гатять з усього, що в них є. Якщо називати конкретні цифри, то за минулу добу Авдіївку обстріляли 20 разів, за 16 січня 25 разів. Відбувалися масовані обстріли по місту. По лінії фронту, по позиції навколо міста, більше ніж 250 разів були обстріли, – повідомив Барабаш.

Він зазначив, що за минулу добу на Авдіївському напрямку було приблизно 20 штурмів. Станом на 8:30 вороги двічі намагалися наступати. Спроби були невдалими.

“Хлопці тримаються, роблять все можливе й неможливе. Велика подяка за підтримку нашій авіації. Кількість ворога в рази більша ніж наша. Авіація відіграє велику роль у таких війнах”, – додав Барабаш.

Міський голова розповів, що погодні умови вносять корективи у ведення бойових дій. Він зазначив, що на відрізку фронту Водяне – Опитне дуже напружена ситуація. Обидва населені пункти неконтрольовані.

“Там не базувалися наші військові чи окупанти. Декілька днів поспіль стояли морози. Зрозуміло, що замерзли водойми, але крім них там є невеликі дамби. По них техніка не пройде, але піхота може рухатися. Майже кожного дня диверсанти намагаються наступати. Контролювати все важко і складно”, – розповів Барабаш.

Він додав, що погода працює як на нас, так і на нас. Однак, за словами Барабаша, якщо казати про території південніше Авдіївки, то там погодні умови дозволили захисникам забрати території.

На Донецькому та Луганському напрямках в найближчий місяць очікується активізація протистояння, а на Запорізькому напрямку російські окупанти можуть влаштувати техногенну катастрофу. Таку думку сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

За його словами, найбільш гаряча точка на фронті зараз — Бахмутський напрямок.

“Йдеться про те, що окупанти намагаються перерізати локації, тобто шляхи сполучення українського гарнізону, а саме трасу “Бахмут — Костянтинівка”, “Бахмут — Соледар — Сіверськ”. Саме з цим пов’язаний одночасний наступ окупантів як у районі Соледара, так і, відповідно, в районі населеного пункту Кліщіївка. Контроль над населеним пунктом Кліщіївка дає можливість окупантам тримати під своїм контролем основну локацію — трасу “Бахмут — Костянтинівка”, тому ситуація в районі Кліщіївки має бути в центрі уваги, зокрема українських ЗМІ”, — вважає Снєгирьов.

Також військово-політичний експерт звернув увагу, що наразі триває активізація російських окупаційних військ у районі Авдіївки, Вугледара, і, відповідно, на Куп’янсько-Лиманському напрямку в районі Сватового і Кремінної Луганської області.

“У районі Кремінної окупанти намагаються контратакувати, але, попри всі зусилля російських окупаційних військ і введення в дію оперативних резервів, зокрема підрозділу 76-ї десантно-штурмової дивізії (місце постійної дислокації — Псков), підрозділів 27-ї та 35-ї бригад, які є кадровими найбільш підготовленими підрозділами збройних сил Російської Федерації, ситуація контрольована. Щобільше, в районі населеного пункту Діброва є просування українських військ углиб окупованих територій на відстань від 4 до 7 км”, — розповів він.