Служба безпеки України відкрила справу щодо депутата Харківської міськради і голови Харківської міської організації ОПЗЖ Андрія Лесика, повідомив у Facebook народний депутат від Голосу Ярослав Юрчишин.

За словами Юрчишина, кілька тижнів тому Лесик в ефірі 4 каналу назвав Революцію Гідності  «збройним захопленням влади і переворотом».

«Андрій Лесик наговорив на публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, вчинені представником влади з використанням засобів масової інформації, покарання за які передбачено в ст. 109 КК до 5 років позбавлення волі», – заявив нардеп.

Лесик поки не відреагував на заяву Юрчишина.

Нагадаємо, у 2017 році Андрій Лесик був затриманий СБУ за нібито підтримку створення так званої Одеської народної республіки. Йому оголосили про підозру за ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинене представником влади) Кримінального кодексу України. У 2018 році Київський райсуд Харкова звільнив політика з-під варти.

В свою чергу, кум Путіна глава політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на “незаконні дії української влади”. Про це повідомив  соратник Медведчука нардеп Ренат Кузьмін.

Відзначається, що Медведчук звинуватив українську владу в політичній мотивації його кримінального переслідування, в грубому порушенні права на справедливий суд, а також в порушенні права на свободу і особисту недоторканність.

На думку Кузміна, “справа може бути розглянута в пріоритетному порядку, а значить, рішення довго чекати не доведеться”.

До свого повідомлення Кузьмін додав фото формуляра заяви до ЄСПЛ і квитанцію за відправлену в Страсбург кореспонденцію.