Як розповів військовий аналітик Шон Белл виданню Sky News, через крихку лінію фронту і нерви з приводу наступу ЗСУ, окупанти постійно перекидають війська. І попри марні спроби штурмувати Куп’янський напрямок, вже й звідти вже почали ротацію окупантів на Південь.

Белл наголосив, що Росія дуже «нервує» через наступ ЗСУ на Півдні. Аби хоч якось захиститися від прориву ліній оборони, окупанти посилюють тиск на північно-східному напрямку, а саме – біля Куп’янська. Проте ці «штурми» не мають успіху, адже Росія вже й з цієї ділянки фронту перекидає підрозділи для посилення оборони на Півдні.

Аналітик стверджує, що лінія оборони росіян на Півдні стає все дедалі «крихкішою». На це також вказує постійна ротація окупантів у південну частину України. Белл пояснив, що все це вказує на страх прориву оборони українськими військовими. Разом з тим, експерт підкреслив, що «прориву» поки не бачать, але ЗСУ поступово рухаються до своєї мети.

Хоча ми поки що не бачимо прориву, з’являється все більше доказів того, що український тиск зростає на все більш крихкій лінії російського фронту,
– заявив Белл.

Крім того, Росія має чималі втрати. Нині фіксується очевидний брак радіолокаційних систем контрбатарейної боротьби. Белл пояснив, що ці засоби допомагають окупантам виявляти артилерію ЗСУ, коли вони починають вести вогонь. Без цих систем росіяни зіткнулися з «абсолютним потоком снарядів», який завдає так званій «другій армії світу» шалених втрат.

У США вже помітили значний прогрес Збройних сил України за минулі 72 години на Запорізькому напрямку. Про це під час аудіобрифінгу в пʼятницю, 1 вересня, заявив координатор зі стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

«Я, звісно, не хочу говорити нічого, що порушить безпеку їхніх операцій, чи бути диванним експертом, який розмовляє про їхні дії на полі бою. Тим не менш, протягом останніх приблизно 72 годин ми помітили певний значний прогрес українських Збройних сил на південній лінії фронту, в районі Запоріжжя, і вони досягли певного успіху проти другої лінії російської оборони», — сказав Кірбі.

Як зазначають журналісти The Economist, той факт, що з 5 червня Україна повернула собі 108 квадратних кілометрів (за даними ISW), разом із прискоренням та останніми новинами з фронту «дають надію».

Після успішного звільнення населеного пункту Роботине, який росіяни перетворили на опорний пункт, українські захисники можуть опинитися на порозі прориву. Адже далі «лінія Суровікіна» слабшає, а резерви російських окупантів стають тоншими.

У матеріалі наголошується, що українські захисники змогли досягти успіху завдяки західній зброї (ракетам Storm Shadow, касетним боєприпасам тощо) та засобам розмінування, використанню дронів, завданню ударів по тилу російських загарбників. А завдання ударів по ворожих літакам, а також по командно-диспетчерських та матеріально-технічних центрах, ймовірно, зменшили здатність Росії до ведення боїв та підсилення своєї окупаційної армії. Журналісти припускають, що приблизно з середини червня командування ЗСУ вирішило зробити пріоритетними удари по таких позиціях високоточною зброєю. Також Україна залучила частину своїх резервів.
Видання також вказує на ознаки значного посилення бомбардувань російських військ з боку України, починаючи з початку серпня. Журналістам вдалося це з’ясувати завдяки супутниковим даним. На їхню думку, повільне просування ЗСУ може стати швидшим.