Джо Байден у понеділок, 27 грудня, підписав оборонний бюджет на 2022 рік. У нього закладено 768 мільярдів доларів, а допомога Україні становить 300 мільйонів доларів.

Пресслужба Білого дому повідомила, що у бюджеті передбачені фінанси на стримування Росії. Водночас санкцій проти скандального “Північного потоку-2” там нема. Проте документ передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.

У Білому домі повідомили, що загалом гроші з бюджету витратять на програми з:

  • оборони;
  • військового будівництва;
  • енергетичної безпеки;
  • сфери розвідки.

Також закон визначає підвищення базової заробітної плати військовослужбовців та інші повноваження, що стосуються Збройних сил США.

Раніше цього місяця Сенат і Палата представників переважною більшістю проголосували за законопроект про оборону.

Відповідно до закону, NDAA 2022 фінансового року передбачає збільшення військових витрат приблизно на 5% порівняно з минулим роком, він став компромісом після інтенсивних переговорів між демократами та республіканцями в Палаті представників та Сенату, які зайшли у глухий кут через суперечки з приводу політики Китаю та Росії.

Він включає збільшення заробітної плати військовослужбовцям на 2,7% та збільшення закупівель літаків та кораблів, а також стратегії боротьби з геополітичними загрозами, особливо з Росією та Китаєм.

NDAA включає 300 мільйонів доларів для ініціативи зі сприяння безпеці України та підтримки ЗСУ, 4 мільярди доларів для Європейської оборонної ініціативи та 150 мільйонів доларів для співпраці у галузі безпеки у країнах Балтії.

При цьому з узгодженої версії проекту бюджету раніше були виключені ініціативи щодо санкцій проти газопроводу “Північний потік – 2”, суверенного боргу РФ та можливості запровадження рестрикцій щодо 35 росіян, включаючи міністрів, великих російських бізнесменів, громадських діячів, журналістів.

Що стосується Китаю, законопроект включає 7,1 мільярда доларів на Тихоокеанську ініціативу стримування та заяву Конгресу про підтримку захисту Тайваню, а також заборону Міністерству оборони на закупівлю товарів, вироблених з використанням примусової праці в китайському регіоні Сіньцзян.

NDAA ініціює створення комісію з 16 членів для аналізу війни в Афганістані.