У перші дні війни Зеленський виявляв готовність до мирних угод та поступок, про що свідчить книга «The Showman».

У книзі розрито багато цікавих моментів, зокрема:

Угода між Україною та Росією включала відмову від намірів щодо вступу до НАТО на користь «гарантій безпеки» від РФ та переліку «держав-гарантів»;

Коли Лукашенко пропонував роль посередника на переговорах, Зеленський прийняв заяву, вказавши: «Не дуже вірю, що це приведе до результатів, але нехай спробують»;

Українська сторона закликала Путіна на зустріч із Зеленським для обговорення угоди про припинення війни, проте це не відбулося.

Зазначається, що Володимир Зеленський виявив намагання уникнути паніки, відкидаючи пораду залучити всі доступні резерви для посилення оборони кордону. У зв’язку з цим головнокомандувач генерал Валерій Залужний був змушений утримувати інформацію про оборонні заходи не тільки від Росії, але й від самого президента Зеленського.

За даними автора книги Bloomberg, Зеленський, дбаючи про уникнення катастрофи та паніки, виявився неспроможним передбачити можливе вторгнення. Під час початку війни він вчиняв так, начебто Україна ніколи не може програти, видаючи наказ «Відбийте їх» своїм генералам. Попри те, що вони не мали належних ресурсів для такого опору, українцям це вдалось.

«І все ж це сталося. Народ його величезної, яскравої та своєрідної країни здійснив неможливе, здивувавши російську армію та світ», — пише видання.

Шустер віддає належне українському лідеру, не занурюючи його у надто теплу ванну.

Навіть якщо випромінювати впевненість виявилося недостатньо, щоб відбити Путіна, стверджує автор біографії, майстерність, яку Зеленський відточував понад 20 років як актор, підготувала його, щоб вести свою націю через війну.

Укниги відкритий кінець. Війна ще далека від завершення, і її результат невідомий. Західна допомога Україні загальмувала, а увага світу зменшується.

«Нас потім судитимуть», – каже Зеленський Шустеру на останній сторінці.