6 серпня Анджей Дуда офіційно розпочав свій другий президентський термін. У Польщі перед представниками Національних зборів пройшла його інавгурація. Варто звернути увагу на те, що під час cвоєї промови польський політик не забув згадати й про Україну. В ході своєї промови президент наголосив, що особлива можливість діяти задля безпеки Польщі та континенту загалом з’явиться у 2022 році. Тоді країна перейме головування в ОБСЄ.

“Це важливе завдання, яке полягає й у відновленні повного суверенітету й територіальної цілісності нашого сусіда – України”, — наголосив Анджей Дуда.

Що важливо розуміти, нещодавно також Анджей Дуда вирішив нагадати своєму народу про те, що напад Росії на Україну стався під час правління опозиції. Перед вильотом до Штатів президент заявив, що з самого початку свого президентства він домагається посилення польської безпеки, а його конкуренти про це ніколи всерйоз не замислювалися, адже навіть не змогли допомогти Україні у такий непростий для неї та її громадян період.

“У часи, коли була при владі “Громадянська платформа”, членом якої є пан Рафал Тшасковський, Росія напала на Україну, а Польща весь час трималася виключно на присутності нашої армії, і багато людей дуже побоювалися” — заявив Анджей Дуда.

Окрім того, президент Польщі вирішив нагадати, що 5 років тому він приступив до “реалізації політики присутності Північноатлантичного альянсу в Польщі в якості гарантії безпеки”.

В свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував Президенту Польщі Анджею Дуді за сказані під час інавгурації слова підтримки Україні. Про це глава уряду написав у Твіттері.

“Дякуємо Президенту Польщі за слова підтримки”, – написав Шмигаль.

Він також навів слова Дуди, який на інавгурації сказав: “У 2022 році, коли Польща візьме на себе головування в ОБСЄ… важливе завдання буде полягати у відновленні повного суверенітету й територіальної цілісності нашого сусіда — України”.

Нагадаємо, 13 липня Національна виборча комісія Польщі оголосила, що Анджей Дуда здобув 51,03% в другому турі виборів президента. Він залишився на посаді на другий термін. Варто звернути увагу на те, що Дуда відірвався від опонента лише 2,5%. За Рафала Тшасковського проголосували 48,97% поляків. Опозиція оскаржувала результати голосування, стверджуючи, що Дуда та його права партія “Закон і справедливість” нечесно використовували державне телебачення у своїх інтересах. 3 серпня Верховний суд Польщі визнав правдивими результати президентських виборів.