Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підкреслює, що перенесення місцевих виборів неможливе. За його словами, всі процеси запущені.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ВРУ.

“Перенесення місцевих виборів в моєму розумінні неможливе, тому що законних підстав для зміни часу проведення виборів немає. Вибори повинні відбутися” за любої погоди “25 жовтня 2020 року, як це і заплановано, так як всі процеси запущені”, – підкреслив глава Ради.

Спікер разом з тим зазначив, що єдиним винятком може стати указ президента про введення надзвичайного або воєнного стану після рішення РНБО.

“Наступним кроком Верховна Рада або схвалює, або не схвалює таку пропозицію про перенесення виборів. Сподіваємося, підстав для цього не буде”, – сказав Разумков і додав, що на сьогодні таких ініціатив в ВР не надходило.

Разумков, відповідаючи на питання журналістів, зазначив, що введення надзвичайного стану може бути тільки на 30 або 60 днів, вибори можуть бути відстрочені на цей час.

«Скасувати проведення виборів немає об’єктивної можливості, оскільки це норма Конституції», – підкреслив голова парламенту і додав, що треба робити так, щоб була можливість провести вибори на всій території держави.

Разумков також зазначив, що Верховна Рада зробила все для того, щоб вибори відбулися.

«Ми будемо спостерігати за виборами і постараємося зробити їх абсолютно прозорими, чесними і, як і інші органи, в рамках своїх обов’язків будемо виконувати цю функцію», – підкреслив він.