У Міжрегіональній академії управління персоналом Ілля Кива розпочав свій шлях до наукового ступеня кандидата наук. Водночас у питанні щодо його дисертації фальсифікації робили настільки недолуго, що самі себе розкривають.

Кива в дисертації вказав свої виступи на двох науково-практичних конференціях МАУП – на конференціях, де його не було, й на сторінках збірників, яких немає.

Про цей йдеться у розслідування Bihus.Info.

Кива вказує, що його матеріал опублікований у збірнику на 414 – 416 сторінках, проте в офіційному збірнику – лише 414 сторінок. Те, що Киви на конференціях не було, підтвердила людина, яка ці заходи координувала і збирала матеріали для офіційних збірників.

Кива збрехав про конференції

“Я його не пам’ятаю, чесно скажу, я вам можу вислати тези, бо я збирала особисто. Я його не пам’ятаю за прізвищем”, – розповіла докторка наук та координаторка конференцій у 2018 – 2019 роках Оксана Пархоменко.

Журналісти припустили, що Кива про участь в тих науково-практичних конференціях збрехав. Проте після того, як вийшло розслідування Bihus.Info на сайті Міжрегіональної академії управління персоналом раптом з’явилися “розширені” збірники з цих конференцій.

Їх завантажили 27 квітня на сторінку, де їх взагалі не було до цього – своєрідна реакція на журналістське розслідування. Журналісти Bihus.Info написали про неї і за декілька днів ці розширені Кивою збірники раптом прибрали, натомість з’явилися нормальні.

Які збірники справжні – з Кивою чи без Киви

На питання про те, звідки взялися 2 версії та чому МАУП спочатку на сайті опублікувала збірники з Кивою, а потім їх змінила, відповів проректор Академії. Він показав офіційні паперові видання.

Зрештою, справжні збірники – це ті, що без Киви, його там немає. Кива дійсно збрехав про свою участь у цих науково-практичних конференціях. На сайті Академії з’явилася підробка.

Виявивши цю підробку, ми ці підроблені матеріали зняли і зараз “висять” ті, які офіційно переведені з архіву бібліотеки,– повідомив проректор МАУП Сергій Храпатий.

Звідки на сайті МАУП з’явилася підробка

Наступного дня після виходу розслідування про дисертацію Киви, о 7:30 ранку адміністратору сайту МАУП надійшов лист на пошту. Проректор МАУП Сергій Храпатий розповів, що 27 квітня адміністратор сайту отримав листа з “великим проханням дуже швидко розмістити матеріали двох конференцій”.

“Цей лист він отримав від особи, яка працювала раніше в Міжрегіональній академії управління персоналом, мала відношення до низки конференцій, наукових видань, які тут видавалися, тому він не викликав у технічного співробітника сумніву – і він ці матеріали розмістив”, – пояснив Сергій Храпатий.

За словами проректора МАУП, терміново розмістити підробку попросила людина, яка у листі не вказала своє ім’я, проте є електронна адреса, де зазначено – Ірина Жукова.

Це ж офіційна опонентка Іллі Киви на захисті його кандидатської дисертації, яка мала б бути максимально скептичною і прискіпливою, але натомість дала на дисертацію схвальний відгук. Окрім того, Ірина Жукова – виконавча директорка організації, яка для тієї ж дисертації видала Киві довідку з підробленим підписом.

Її видала громадська організація “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління”. Підписана вона Ольгою Мстиславівною Руденко. Проте підпис – не підпис Руденко, він має інший вигляд, адже його можна знайти на інших документах, які є у вільному доступі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.