Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен заявив, що контрнаступ Збройних сил України розпочнеться протягом найближчих тижнів.

Про це він повідомив в інтерв’ю медіагрупі Funke.

За його словами, Вашингтон разом з іншими союзниками зобов’язалися підтримувати Україну в захисті її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету.

“Це включає контрнаступ, який, ймовірно, розпочнеться в найближчі тижні”, – висловився Блінкен.

Він наголосив, що рішення про повернення тимчасово анексованого РФ Криму має ухвалити президент Володимир Зеленський.

“Україна – демократія. Президент Зеленський несе відповідальність за керівництво країною. Але він також має бути відкритим для волі українців”, – зауважив держсекретар.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський, міністр оборони Олексій Резніков, керівник військової розвідки Кирило Буданов анонсували вже незабаром активні наступальні дії ЗСУ. Вони не виключають, що війна завершиться перемогою України вже цього року. 

Росіяни, в усвідомленні загрози втрати Криму під час майбутнього контрнаступу Збройних сил України, прагнутимуть мобілізувати весь свій ресурс, щоб цього не сталося.

Про це розповів в ефірі Апостроф TV розповів військовослужбовець ЗСУ Віктор Бурлик.

За його словами, якщо порівнювати зі східними відтинками фронту, то досить багато мінування якраз на півдні – через рельєф, через місцевість.

“Тут немає лісів, тут рідкі посадки і поля, і досить щільно все мінується. Тому, для того, щоб наступати, треба все зачищати”, – зауважив він.

Військовий зазначив, що ми повинні розуміти, що коли буде контрнаступ, то, якщо порівнювати з Харківським напрямком, – тобто прорив лінії, досить потужний вхід клином в тил, і як правило споруди першої лінії можуть і не знадобитися.

“Вони (росіяни, – Ред) на цьому напрямку (на півдні, – Ред) розуміють, що є велика вірогідність втратити Крим вже цього літа. Тому всі сили вони будуть мобілізувати, щоб не відбувся український контрнаступ. Але подивимось – можливо контрнаступ буде і не на півдні, а на іншій ділянці фронту”, – наголосив Віктор Бурлик.

А тим часом Російська окупаційна армія не змогла досягти жодної з озвучених цілей війни проти України. Про це сказав експерт з питань безпеки Іван Варченко.

Він зазначив, що Білорусь продовжує бути плацдармом для підготовки російських військових, адже резервів у росіян залишилося зовсім небагато.

“Не маючи можливості та не маючи достатньо розвиненої системи мобілізації та полігонів для підготовки, вони використовують територію Білорусі. З іншого боку, це означає, що не так багато залишилося резервів, які там тренуються. І, відповідно, ще зовсім нещодавно ми чули про зовсім інші цифри — десятками тисяч проходили навчання російські військові й десятками тисяч потім же йшли на поля українських фронтів… Нині ж бачимо, що росіяни намагаються добирати залишки своїх, можливо, якимось чином навчених військовослужбовців. І, звичайно ж, у такий спосіб зміцнювати оборону”, — сказав Варченко в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Він зазначив, що Росія все більше розуміє, що наступ провалився

“Як бачимо, жодна з цілей не була досягнута. Ці жалюгідні метри й кілометри, якими може похвалитися російська пропаганда, вона абсолютно не переконує росіян”, — сказав експерт.

За його словами, виявилася і кадрова проблема у російського військового командування.

“Як би вони не тасували ці карти в колоді, жодних серйозних змін на фронті, те, що свідчило б про нову тактику, нове оперативне мислення або можливості якось більш результативно використовувати військову справу, в Росії не відбувається”, — сказав Варченко.