Колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарева не прийшла на допит у ГПУ. Вона заявила, що не планувала цього робити, натомість чекає українських слідчих у Лондоні, йдеться в сюжеті ТСН.

У Великій Британії вона тепер живе й працює, а свою причетність до так званої справи Курченка заперечує. Слідчі ж вважають, що в цій справі може йтися про фінансові махінації в особливо великих розмірах.

У цій справі проходить також ексзаступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов. Він до ГПУ прибув в анонсований час, однак заявив, що прийшов не на допит, а в своїх адвокатських справах. Будь-які звинувачення колишній чиновник відкидає і збирається скаржитися на дії прокурорів.

“Нема підстав для присвоєння мені статусу підозрюваного, нема підстав для будь-яких процесуальних дій, які можуть проводитися за участю підозрюваного”, – пояснив він.

Нагадуємо, генпрокуратура викликала ексочільницю Нацбанку Валерію Гонтареву та колишнього заступника глави Адміністрації президента Олексія Філатова на допит у кримінальному провадженні про розкрадання.

“Кримінальне провадження здійснюється за ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно) і  ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України”, – йдеться в повідомленні.

Гонтареву викликають на допит як підозрювану.