За словами спікера Верховної ради Дмитра Разумкова, аудит держави насамперед важливий для того, щоб визначити напрямок куди вона рухається. На думку Разумкова перезавантаження стратегічного бачення розвитку країни є запитом суспільства.

Про це повідомляє прес-служба парламенту в Facebook.

За словами спікера, одна з базових речей для досягнення успіху – правильно поставлене завдання, тому щоб рух держави на цьому шляху був ефективним, потрібно мати розуміння, якими ресурсами оперувати.

“Для того, щоб мати це розуміння, – як раз і потрібен аудит економіки країни”, – сказав Разумков.

Проведення такого аудиту було однією зі складових передвиборної кампанії і президента України, і парламентської партії “Слуга народу”, підкреслив він. За словами політика, перезавантаження стратегічного бачення розвитку країни була запитом суспільства під час останніх президентських і парламентських виборів.

‼️ Щоб розуміти, куди має рухатись держава, потрібен аудит її стану. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України…

Опубліковано Верховна Рада України Пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

Голова парламенту висловив вдячність представникам бізнесу за співпрацю з органами влади в підготовці цього документа. Незважаючи на те, що такий економічний аудит повинен з’явитися ще на початку незалежності нашої держави, Дмитро Разумков наголосив на важливості його появи сьогодні.

«Сподіваюся, це буде не тільки документ заради документа, як дуже часто це робилося, а напрямок, по якому ми будемо будувати щасливе майбутнє для України», – зазначив він.

Крім того, глава парламенту підкреслив, що Верховна Рада завжди готова брати участь і сприяти ефективному і успішному розвитку всіх конструктивних починань.

Відзначимо, що під час презентації проведеного аудиту прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про те, що нереалізований потенціал України щодо використання водних ресурсів оцінюється в 12 млрд доларів, лісових – в 40 млрд доларів, повідомив Шмигаль.

“Ми повинні були розширювати площі наших лісів і використовувати деревину переважно для розвитку власного меблевого виробництва. Тільки зміна орієнтирів з експорту сировини на виробництво власної продукції дасть країні, як мінімум, 40 млрд доларів за 10 років”, – сказав він.

“Україна роками ігнорувала розвиток гідроенергетики, цей потенціал ми використовуємо тільки наполовину. Потенціал аквакультури, розвиток рибного господарства ми використовуємо лише на чверть, зрошення земель розвинене менш ніж на 20% від того, як повинно бути.

Наприклад, ефективна система зрошення в південних областях України дала б можливість збільшити врожаї в 2,5-3 рази і це – теж невикористаний потенціал, який дасть країні додатковий ВВП”, – зазначив прем’єр.

“1 трлн доларів ВВП за 10 років – це нереалізований потенціал нашої країни. 1 трлн втратили всі громадяни країни через постійні зміни векторів, незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупцію, неефективне управління”, – резюмував прем’єр.