Військовий експерт Павло Нарожний прокоментував інформацію агентства Reuters про те, що наразі Україна задіяла лише 3 зі своїх 12 бригад під час контрнаступу. В ефірі телемарафону він заявив, що те, що наразі відбувається, – це зондування оборони противника.
“Тобто ми б’ємо, військове керівництво споглядає, робить якісь висновки, а потім будуть ухвалюватися рішення про переведення цих резервів. Тому ще попереду основна битва”, – наголошує Нарожний.
Натомість росіяни вже вводять свої резерви, продовжив експерт. Так, окупанти перекинули свої війська із затоплених територій Херсонської області на Бахмутський напрямок. Та й це не зупинило наступ ЗСУ.
Нарожний розповідає, що наразі бойові дії відбуваються на 1-2 оборонній лінії росіян, до 3-ої ЗСУ ще не дійшли. На цих рівнях стоять окупанти найнижчого “рангу”.
В той же час, Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко розповів , що російські окупанти на Півдні України мають гостру нестачу особового складу для того, щоб забезпечити повноцінну оборону по всій лінії фронту, а тому вони посилюють лише деякі локації.
“Якщо подивитися, який саме ресурс, звідки і куди вони переміщали останні 2 тижні, то виникає дуже цікаве явище, а саме – паралелограм російських окупантів. Здебільшого концентрація сил і засобів у РОВ проходить в межах 2-ї та 3-ї лінії оборони Запорізької області.
Але при цьому, з урахуванням щільності ліній оборони та о.с. ця вся маса впирається в адміністративний кордон тимчасово окупованого півострова Крим. Навіть із лівобережної Херсонщини вони стягують підрозділи, для посилення саме цього… паралелограма”, — пише експерт.
На його думку, незважаючи на концентрацію сил і засобів, ця вся геометрія призначена не стільки для оборони до останнього, скільки для максимально безпечної, неспішної, планомірної, але втечі. І лінії оборони, що зводяться зараз у Криму, тому прямий доказ.
“Ті лінії оборони, які зводяться в Криму, російський контингент, що знаходиться на півострові, ну ніяк не зможе тримати. Але, з іншого боку, якщо вони отримають приплив сил і засобів, лише за особовим складом до 100 тис., то вся ця оборонна архітектура набуває хоч якогось сенсу.
А тому очевидно, що командування РОВ давно вже усвідомило, що Південь їм не втримати, але імітувати відчайдушну “героїчну” оборону вони намагатимуться якомога довше, саме тому паралелограм для них бачиться більш оптимальним для розтягування процесу”, – додав Олександр Коваленко.
Варто зазначити, що росіяни на півдні України відчувають критичний дефіцит артилерії, а тому змушені застосовувати ударні вертольоти, яким все частіше й частіше доводиться зближуватися із лінією фронту, де не тільки місцями присутнє охоплення ППО України, але і мобільні групи з ПЗРК, зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
“У травні у російських окупаційних військ була рекордна кількість знищеної артилерії – 553 одиниць. За першу половину червня вже знищено – 373 одиниць. Росіяни за півтора місяці втратили, як ніколи раніше, величезну кількість стволів, без яких вони не те що наступати, навіть обороняються не можуть. Зрозуміло, їм терміново потрібна компенсація втрат, забезпечити яку розконсервацією і кульгавою логістикою неможливо. А тому в хід вступають вертольоти”, – зазначив експерт.
За його словами, схожа схема працювала на правому березі Херсонської області, коли ЗСУ знищували російську артилерію в режимі нон-стоп, а логістика не дозволяла компенсувати втрати:
“В якості артилерії стали виступати ударні вертольоти, які методом кабрування обстрілювали позиції Сил оборони України”.