Після перших гучних ударів по Криму настрої на півострові почали різко змінюватися. Тепер вже в Криму місцеві жителі очікують на український контрнаступ.

Про це сказав керіник “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” Андрій Клименко.

За його словами, рік тому, після перших вибухів в Новофедорівці на військовому аеродромі “Саки”, настрої жителів Криму почалися змінюватися.

“Крим зараз переживає деякі зміни в контексті окупаційної влади, наявності росіян, які переїхали туди за ці десять років, і традиційного (старшого) кримськотатарського населення”, — сказав Андрій Клименко.

Він додав, що на півострові вже розуміють, що український контрнаступ може відбутися — частина росіян, які переїхали до Криму, поступово повертається до Росії, особливо родини російських чиновників і військових.

“Наші люди очікують нарешті коли це станеться. І в цілому настрої там зараз не дуже хороші”, – сказав експерт.

Додамо, що завдяки ударам по кримським мостам та по військових об’єктах окупантів на півострові громадяни Росії, яких налічується від 500 до 800 тисяч, поступово покидають територію Криму.

Про це сказала постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

За її словами, ще одна частина людей радіють цим вибухам, бо розуміють, що після повномасштабного вторгнення можливість повернення Криму набагато наблизилась.

“Вони розуміють, що Україна за Крим бореться і буде його звільняти”, – підкреслила вона.