Росіяни виклали у відкриті джерела відео підриву мосту на Каховській ГЕС під час втечі. Навіщо вони це зробили? Показати наскільки вони бояться просування ЗСУ на Лівий берег чи… Чи натякнуть, що можуть і саму дамбу підірвати?

Цілком імовірно, що саме друге для них зараз було куди пріоритетніше, ніж просто задокументувати руйнування комунальної власності, яку на їхні гроші від репарацій і відновлюватимемо.

Адже саме під це відео зараз у черговий раз заговорили про те, що російські окупанти, у разі загрози звільнення Нової Каховки, можуть підірвати дамбу, шлюзи або все й одночасно, – пише військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко у своєму телеграмі.

Тут цікаво ось що. Підірвати міст і підірвати греблю – це дві великі різниці. Щоб знести дамбу, необхідний сумарний заряд у межах 0,3-0,5 кілотонни, а то й більше, що можна порівняти з ТЯО.

Але якщо й так, то які наслідки від цього?

Основне затоплення припаде саме на лівобережжя, причому на ту частину, де зараз окупанти істерично облаштовують лінії оборони, першу, другу, третю… Можливо, істерики та четверту невдовзі почнуть облаштовувати. І якщо вони це зроблять, то 15-20 БТГр успішно віднесе у плавання за обрій, а ЗСУ таки зайдуть на лівий берег із можливістю розширення плацдарму одразу по лінії від Скадовська на Нижні Сірогози-Михайлівку-Токмак. А це, у свою чергу, фактична втрата всього Півдня у короткостроковій перспективі. Що таке втрата окупованих територій росіянами у короткостроковій перспективі ми вже все чудово знаємо.

Фактично окупанти нічого не виграють, а навпаки – програють підривом Каховської ГЕС і, не встигнувши озирнутися, а вже бачитимуть підрозділи ВСУ на адміністративному кордоні з ВОТ Криму. Але тут уже питання не в тому, зроблять вони це чи ні, а в тому, чи розуміють вони, які будуть від цього для них наслідки?