Російські загарбники з початку повномасштабної війни штурмують міста на Донбасі з метою виходу до адмінкордонів області, однак за всі 11 місяців інтенсивних бойових дій їм цього зробити так і не вдалося.

І власне через це окупанти намагаються відкрити ще один напрямок для активних ударів – Вугледарський.

Про це в етері одного з каналів розповів співзасновник команди DeepState Роман Погорілий.

Так, окупанти починають активно діяти в напрямку Вугледара – вони штурмують підступи до міста. За словами російських пропагандистів, це робиться задля того, аби вийти на Курахове й оточити Сили оборони України під Авдіївкою.

Водночас Збройні Сили України потужно тримають лінію фронту на Донеччині, не дозволяючи ворогу просунутися ні на один сантиметр.

“Вони не можуть просто взяти та обійти цей населений пункт, тому намагаються його штурмувати. Наші Сили оборони триматимуться буквально за кожен населений пункт за кожен сантиметр нашої землі. Російські пропагандисти пишуть, що основна мета ворога на вугледарському напрямі – вийти на Курахове, ніби відрізавши наші сили під Авдіївкою. Але тут нічого нового. Вони давно вже з різних боків намагаються тиснути на Авдіївку, “мацають” нашу оборону, але в них нічого не виходить”, – пояснив Погорілий.

У такий же спосіб загарбники “промацують” і Вугледар, спрямовуючи туди величезні сили, але не отримуючи нічого, окрім втрат.

Додамо: під Авдіївкою в районі Красногорівки тривають бої. У Мар’їнці ситуація стабілізувалася, й українська армія навіть посунула окупантів із деяких вулиць.

У Красногорівці ситуація дещо складніша, оскільки на ній російське командування сконцентрувало увагу, щоб спробувати взяти Авдіївку в оперативне оточення.

“Ситуація там складна, але не критична”, — запевнив військовий експерт, колишній спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

Також він повідомив про те, що знову пожвавилися бої в районі Вугледара, де активізувалися ворожі підрозділи морської піхоти з Камчатки та Далекого Сходу росії.

“Вони свого часу отримали струсу від наших десантників, але зараз трохи оговталися, підтягнули резерви і намагаються атакувати наші позиції. Однак без результату та без успіху”, — констатував Селезньов.

Водночас зазначимо: все вказує на те, що масштабний наступ РФ уже йде, і саме ділянка від Бахмута до Авдіївки може стати головною метою окупантів до кінця зими. Таку думку висловив військовий оглядач із Ізраїлю ДАВИД ШАРП.

Частково масштабний наступ росії вже йде. Це і район Бахмута, і Авдіївка, і Лиман, де відбуваються певні наступальні дії. І я б сказав, що масштабний наступ – це було б щось, що об’єднало ось ці всі дії, з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області. Якщо дивитися на карту, то від Кремінної на півночі України до Авдіївки на півдні – це може бути смугою наступу.

А реалістичніше – це розширення від Сіверська до Часового Яру в Бахмутському районі, де може розпочатися досить серйозна операція. Найбільш реальні її терміни – це пізні тижні зими, рання весна. Але інтенсивні спроби у цьому напрямі ми вже спостерігаємо.

Росія має досить серйозні проблеми з рівнем підготовки своїх частин, їх оснащенням і певний снарядний голод.

Відсутність техніки не є проблемою. Наступальні операції можуть бути різні, це не обов’язково означає глибокий прорив. Ось, наприклад, тактика під Бахмутом, яка спостерігається вже не один місяць, на жаль, має часткові успіхи. Тактика вичавлювання з масовим застосуванням піхоти, якої сьогодні побільшало.

Такого роду наступ на ширшій смузі за наявності піхоти цілком можливий. А як вони діятимуть насправді, нікому невідомо. Все, що з’являється у ЗМІ, зокрема, про широкомасштабний наступ – до цього варто ставитися обережно, тому що це також частина психологічної та інформаційної війни. А реальні плани росії коливаються між не дуже серйозними локальними чи напівлокальними наступами та чимось більшим. А щось більше без додаткової мобілізації буде нереальним.