Російські окупанти поки що контролюють трасу 0513 Бахмут-Горлівка, але саме ця логістична артерія може стати для них не стільки «лінією оборони», скільки «опорною лінією». Якщо Сили оборони переріжуть її фізично, то можна буде казати, що росіяни повністю втрачають південний сектор від Бахмута.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Російські окупанти упродовж доволі довгого часу ще з липня почали розуміти, що наступним їхнім оборонним рубежем буде траса Горлівка-Бахмут, яка проходить паралельно залізниці на схід. Там росіяни ще раніше почали споруджувати подекуди інженерні оборонні споруди.

Хоча там є південно-східний сектор з «непростим» селом Зайцеве, яке, як і Кліщіївку, звільняти буде складно, але фізичне перерізання траси дозволить говорити про звільнення цієї ділянки та охоплення Бахмута з півдня, зазначив експерт.

Наразі дорога знаходиться під вогневим впливом Сил оборони, а просування розпочнеться після того, як будуть знекровлені основні ресурси росіян, якими вони намагаються через залізницю контратакувати Андріївку та Кліщіївку.

«На жаль, на півночі через досить тісне розміщення сіл, а також наявності там відповідної логістики, просування Сил оборони ускладнюється. У росіян поки що достатньо ресурсу для ведення тут оборонних дій. Але, тим не менш, Сили оборони продовжують на півночі тиснути в напрямку, наприклад, Соледару», — зазначив Олександр Коваленко.

Він уточнив, що ще рано говорити про просування ЗСУ на цьому напрямку, але тиск там відчувається достатньо потужний. «Й у зв’язку з тим, що росіяни змушені перетягати частково свої підрозділи з півночі на південь, щоб врятувати ситуацію біля 0513, то я не виключаю, що через деякий час їм просто не буде вистачати ресурсу, щоб стримувати наш тиск в північному секторі», — резюмував військово-політичний оглядач.

Своєю чергою військовий експерт Євген Дикий зазначив, що щойно Збройні сили України займають якесь село, перший тиждень після цього окупанти відчайдушно намагаються відбити його назад. На жаль, іноді це у них виходить. Проте, у випадку з Кліщіївкою та Андріївкою, їх уже можна назвати стабільно нашими.

За його словами, під Бахмутом зараз відбувається саме це — відчайдушні спроби російських контрударів.

«Ну, чесно кажучи, мені здається, що вони там зараз уже провальні. Справа в тому, що фронт поки що тимчасово стабілізувався, там за досить зручним таким кордоном, залізничним насипом. Все, що на захід від залізниці – наше, а все, що на схід від залізниці – поки що під орками», — каже Євген Дикий українським ЗМІ.

Як зазначає експерт, залізниця є зручним таким оборонним кордоном, швидше за все окупантам уже не вдасться перелізти через неї.

«Таким чином ми, можна сказати, закріпили з собою Кліщіївку та Андріївку. Це означає, що у нас в руках один із двох ключів до Бахмута. Ось тут треба одразу уточнити, що коли я говорю про ключі до Бахмута, на жаль, їх треба мати два, одного не вистачає. От від Бахмута два ключі – це Кліщіївка з півдня, і Соледар з півночі. Ось Кліщіївка вже наша, і я думаю, що вже стабільно наша. А ось за Соледар бої ще навіть не розпочиналися», – каже Євген Дикий.

Питання в тому, а чи потрібно саме зараз взяття Бахмута. Адже доки частина окупаційних військ стоять у цьому місті, їх немає біля Токмака.

«Нам потрібно, щоб вони там довше ще повоювали, тому що все ж таки вирішальною є битва за Токмак. І чим більше агресорів пов’язані десь поза Токмаком, тим нам краще», — каже військовий експерт.

Однак після взяття ЗСУ Південного рубежа, захід у Бахмут може стати справді фатальним для ворожого угруповання.